5 ÜLKEYİ BULUŞTURAN PROJE: I CAN DO IT!/YAPABİLİRİM!

GAZİANTEP/Şahinbey Şehit Ömer Kılıçoğlu İlkokulu’nda görev yapan Sultan Erceylan ve arkadaşlarının yürüttüğü “I CAN DO IT!/YAPABİLİRİM!” eTwinning projesi ile öğrencilerle birçok verimli etkinlik yapılıyor.

5 ülke, 14 ortak okuldan 16 öğretmen ve yüzlerce öğrencinin katılımıyla yapılan proje Aralık ayında başladı ve küresel pandemi koşullarına rağmen etkinliklerine devam ediyor. ‘’I CAN DO IT!/YAPABİLİRİM!” projesi  öğrencileri en iyi şekilde geliştirmeyi ve onları birçok zengin deneyime hazırlamayı hedefleyen, ebeveynlerin çalışmalarına katılımını sağlayarak evdeki faaliyetleri destekleyerek okul-aile işbirliğini güçlendirmek isteyen, sorumluluk alan öğrencilerimizi hayata hazırlayan, akademik eğitimlerinin yanı sıra kendi ürünlerini de sunabilen, günlük hayatta kullanacakları yaşam becerilerini uygulayabilen ve tüketici konumundan üretici konumuna geçen ,özgüvenli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan bir projedir.

Projenin başlamasından bu yana Güvenli ve Verimli İnternet Kullanımı, Temel Yaşam Becerisi ve Dengeli Beslenme , Verimlilik ve Sorumluluk Becerileri , Sosyal ve Kültürel Beceriler gibi ana temalar altında her ay çok çeşitli etkinliklerle farklı ülkeden farklı okullarla duygu ve deneyim alışverişinde bulunan öğrenciler okullar arası sağlanan işbirliği sayesinde web 2.0 araçlarını da kullanarak birçok işbirlikçi ve ortak ürüne imza atıyorlar.

Proje Ortaklarımız:

1.Fatmagül Yılmaz, Gündüzlü İlkokulu, İnegöl/Bursa

2.Sacide Arıtürk, Sıhhıye Abdullah Akbaş İlkokulu

3.Sultan Erceylan, Şehit Ömer Kılıçoğlu İlkokulu, Şahinbey/ Gaziantep

  1. Emine Eksen, Turgut Özal İlkokulu, Gölcük / Kocaeli

5.Halise Mahum, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Pursaklar/ Ankara

6.Merve Ülker, Gündüzlü İlkokulu, İnegöl/ Bursa

7.Merve Buzunoğlu,Nuri Tümtöm İlkokulu, Çumr/Konya

8.Bircan Doğan Çetinkaya, Suzan Gürcanlı İlkokulu, Eskişehir

9.Tuba Sakarya Özdoğan, Sıhhıye Akbaş İlkokulu, Çumra / Konya

10.Ana Marija/Hırvatistan

11.Biljana Popović/Sırbistan

12.Ivanka Tomić/Hırvatistan

13.Rinita Hasa/Arnavutluk

14.Olga Skrypnyk/Ukrayna

15.Ivana Žagar/Hırvatistan

Mayıs ayında sona erecek olan “I CAN DO IT!/YAPABİLİRİM” projesi, verimli etkinliklerle hedeflerine emin adımlarla yürümektedir.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin