3. Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu

3. Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu

 

3. Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu 16 Aralık tarihinde İzmir’de Gerçekleştirilecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü, işletmelerin sürdürülebilir üretim faaliyetlerinin desteklenmesi görevi kapsamında bilinçlendirme ve kapasite geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çerçevede, her yıl ülkemizin önde gelen üniversitelerinden birinin katkısıyla düzenlenen Sürdürülebilir Üretim Sempozyumlarının üçüncüsünün İzmir’de, Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü işbirliğinde, 16 Aralık 2015 tarihinde bir gün sürecek bir etkinlik olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

“Sanayide Su Verimliliği” temasıyla ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri IŞIK’ın katılımıyla gerçekleştirilmesi öngörülen sempozyumda, “Gıda Sektöründe Su Verimliliği Uygulamaları” ve “Sanayide Su Verimliliği Uygulamaları” başlıklı oturumlar planlanmakta olup firmaların iyi uygulamalarının paylaşılması öngörülmektedir.
Sürdürülebilir Üretim Sempozyumu’nda sanayi kuruluşları ve sektör birlikleri olmak üzere, kamu, üniversite ve sivil toplum tarafında yer alan çeşitli aktörlerin etkinlik programına katılması beklenmektedir.

Bakanlığımız ile Dokuz Eylül Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) işbirliğinde düzenlenen Sürdürülebilir Üretim Sempozyumunun detaylarına
adresinden ulaşılabilir.