2. Uluslararası 12. Ulusal Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi

Sağlık Kongresi

2. Uluslararası 12. Ulusal Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi

Değerli Sağlık Yöneticileri, Akademisyenler ve Öğrenciler,

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü olarak Bodrum-MUĞLA’da düzenleyeceğimiz “2. Uluslararası 12. Ulusal Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresi”ne sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Dünyada ve ülkemizde sağlık politikalarındaki değişiklikler, sağlığa yapılan harcamaların artışı, büyük ölçekli hastane yatırımları, yeni sağlık teknolojileri gibi birçok faktör sağlık sektörünün önemini her geçen gün arttırmaktadır.

Her yıl düzenlenmekte olan Sağlık ve Hastane İdaresi Kongresinin bu yıl ki ana teması “Sağlık Yönetiminde Gelecek Yönelimleri” olarak belirlenmiştir. Bu tema kapsamında, alanının önde gelen yerli ve yabancı davetli konuşmacılarının yanı sıra, paneller, toplantılar, sözlü ve poster bildirilerin yer alacağı kongreye akademisyenler, kamu ve özel sağlık kurumları temsilcileri, hastane ve sağlık kuruluşları yöneticileri, sektör temsilcileri davet edilecektir.

Ege’nin incisi Bodrum’da düzenlenecek olan kongremizde, katılımcılarımızın kongrenin bilimsel havasının yanında tatil havasından da faydalanmalarını amaçladık. Ülkemizdeki sağlık yönetimi alanında yapılan bilimsel çalışmaların yanı sıra yaşanan güncel gelişmelerin, sektör sorunlarının ve çözümlerinin paylaşılacağı kongremizin sizlerin destek ve katılımıyla daha verimli ve nitelikli geçmesini ümit ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

11-13 Ekim 2018

Prof.Dr. Ömer GİDER Kongre Başkanı

Kongre Başlıkları
Sağlık Politikası ve Planlaması

Sağlık Ekonomisi ve Finansmanı

Hastane İşletmeciliği

Sağlık Kurumlarında Yönetim ve Organizasyon

Sağlık Kurumlarında İnsan Kaynakları Yönetimi

Sağlık Kurumlarında Finansal Yönetim

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri

Sağlık Kurumlarında Örgütsel Davranış

Sağlık Hizmetlerinde Pazarlama ve Halkla İlişkiler

Sağlık Kurumlarında Üretim Yönetimi

Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim

Sağlık Hizmetlerinde Kalite ve Hasta Güvenliği

Sağlık Sigortacılığı ve Geri Ödeme Sistemleri

Sağlık Turizmi

Sağlık Hukuku, Etik ve Hasta Hakları

Sağlık Sektöründe İnovasyon ve Girişimcilik