2.Avrupa projeleri ile eTwinning yolculuğuna çıkan öğretmen ve öğrencilerimizi proje heyecanı sarıp sarmaladı.

Mersin/Mut’ta eTwinning Rüzgârı esmeye devam ediyor.

af911f432WhatsApp Image 2021 02 13 at 14.58.47 min min

Kuruculuğunu Mut Cumhuriyet İlkokulu sınıf öğretmeni Mehtap DEMİR ile Mut Şehit Ahmet Ersoy  İlkokulu sınıf öğretmeni Ebru Ayhan’ın üstlendiği bir eTwinning projesi:

FUN LEARNING WITH EXPERIMENTS(Deneylerle Eğlenceli Öğrenme)

Ekran Goruntusu 323 min min

Proje, Mersin/Toroslar Necatibey İlkokulu’ndan 1, Mut Cumhuriyet İlkokulu’ndan 4, Mut Şehit Ahmet Ersoy İlkokulu’ndan 3 ve Mut Evren İlkokulu’ndan 1; Romanya’dan 5, Arnavutluk’tan 1, Polonya’dan 2, Litvanya’dan 2, Ukrayna’dan 1 öğretmenin ortaklığında başlamıştır. Toplamda 21 öğretmen ve 150 öğrenci ile sürdürülen projede öğrenciler bilimin gizemli dünyasında yolculuğa çıkacak; sihir gibi birbirinden eğlenceli, rengarenk ve farklı deneylerle bilimsel düşünme becerilerini de geliştirme imkanı bulacaklardır.

Proje ile öğrencilerin doğasında var olan meraklı, gözlemci özelliklerini geliştirme hedeflenmektedir. Aynı soruyu tekrar tekrar sormaktan yorulmayan geleceğin Einsteinlarının deneyler tasarlamaları, sorunlara çözüm bulmaları ve deneylerle sahip oldukları gelişim alanlarına yeni yönler getirmek için proje ortakları ile planlanan çalışmalar hayata geçirilecektir. Proje kapsamında belirlenen faaliyetler öğrencilerin yaş ve gelişim düzeyleri dikkate alınarak planlanmıştır.

Proje Ocak ayında başlamış olup, Mayıs ayında sona erecektir.

Ekran Goruntusu 258 min min