16. IB Günü’nü Rekor Katılımla Gerçekleştiriyoruz

Dünya çapında tanınan en önemli diploma programlarından biri olan Uluslararası Bakalorya (IB)’yi 1999 yılından beri başarıyla uygulayan Okulumuz, 3000 kişilik rekor katılımla ve 192 sunumla, 17 Nisan’da 16. IB Günü’ne çevrimiçi ortamda ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’deki IB okullarında görev yapan yöneticiler ve eğitimcilerin bir araya geldiği IB Günü’ne Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Ziya Selçuk, MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Sayın Muammer Yıldız, MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Cengiz Mete, IB Dünya Okulları Direktörü Sayın Adrian Kearney, TÖZOK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zafer Öztürk, IB Türkiye Elçisi Dr. Sayın Jale Onur, TİBSA Temsilcisi Sayın Mine Erim, IB Uluslararası Üniversite Kabulleri Yöneticisi Sayın Paul Teulon, Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Orhan Arıkan ve Genel Müdürümüz Sayın Sevinç Atabay’ın yanı sıra Uluslararası Bakalorya (IB) Organizasyonundan üst düzey yetkililer, IB programında deneyimli akademisyen ve eğitimciler konuşmacı olarak yer alıyor.

“IB Yolculuğunda Değişimi Benimsemek”

“IB Yolculuğunda Değişimi Benimsemek” temalı 16. IB DAY Etkinliği 17 Nisan 2021 Cumartesi günü 9:00-17.30 saatleri arasında TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşecektir. 16. Uluslararası IB Gününde IB Organizasyonundan konuk konuşmacılar ve IB programlarında deneyimli eğitimciler bilgi birikimlerini ve tecrübelerini Türkiye’deki IB okullarında çalışan meslektaşları ile paylaşma fırsatı bulacaklardır. Tüm Türk IB Okulları yöneticileri, eğitimcileri ve Uluslararası Bakalorya Programları ile ilgili çalışan akademisyenleri aramızda görmekten ve aşağıda alt başlıkları verilen konular ile ilgili sunumlarını izlemekten onur duyacağız.

ALT BAŞLIKLAR
KARMA ÖĞRENMENİN GÜÇLÜKLERİ VE YARATTIĞI FIRSATLAR
Blended Learning: Challenges and Opportunities

İŞBİRLİĞİ VE DAYANIŞMA
Collaboration and Solidarity

AKADEMİK DÜRÜSTLÜK
Academic Integrity

ÇEVRIMIÇI BECERILERE DAYALI ÖĞRENME VE ÖĞRETME
Skill based learning and teaching online

UZAKTAN EĞITIM / ÇEVRIMIÇI ÖĞRENMEDE DEĞERLENDIRME
Assessment in distance learning / online Learning

DEĞIŞIME ETIK BIR ŞEKILDE UYUM SAĞLAMA
Adapting to change in an ethical way

16. IB Günü etkinliğine bir sunum ile katkıda bulunmak isterseniz 5 Ekim 2020 Pazartesi gününe kadar sunum başlıklarınızı özeti ile birlikte kurumunuzun IB Koordinatörlüğüne iletmenizi önemle rica ederiz.

ibday.tedankara.k12.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seventeen − 4 =