VEX Robotics Turnuva

Küçükçekmece Belediyesi tarafından organize edilen VEX Robotics off-season turnuvası 8-9 Ocak tarihlerinde Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Guinness rekorlar kitabında dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak yer alan VEXRobotics’in İstanbul turnuvasında ortaokul öğrencileri VEX IQ robotları ile lise öğrencileri VEX V5 takımları ile turnuvanın en iyisi olmak için mücadele edecekler.

Takımların otonom programlamaya yönelik becerilerini geliştirebilecekleri Programming Skills maçları, rekabetin değil işbirliğinin ve dostluğun ön plana çıkarıldığı Teamwork Challenge ile yeni çağın en keyifli hobilerinden birinde beceriler sergileniyor olacak.

VEX Turnuvaları sadece bir robot mücadelesi değildir. Öğrenciler mühendislik becerilerini robottan bağımsız olarak sergileme imkanı bulurlar. Tüm süreç boyunca tuttukları mühendislik defteri ile amacına uygun bir robot yapmak için denedikleri farklı tasarımları, takımca geliştirdikleri, uyguladıkları ve vazgeçtikleri fikirleri hafta hafta deneyimleme imkanı bulacaklar.

Büyük heyecana ortak olmak için sizleri 8-9 Ocak tarihlerinde aramızda görmekten mutluluk duyarız.
VEX Robotics turnuvalarına hem yurtiçinde hem de yurtdışında katılım ücretsizdir.

8 – 9 Ocak Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi VEX Robotics Turnuva Başvuru Formu