Üstün Zekalılar Haftasonu Okulu İstanbul Anadolu Yakası Programı

Üstün Zekalılar Haftasonu Okulu İstanbul Anadolu Yakası

Çocuğum bu programa katılarak ne kazanacak?

Yalnız olmadığını, kendisi gibi hızlı öğrenen, ilgi alanları benzer arkadaşları olduğunu görecekOnları anlayan ve ihtiyaçlarını bilen öğretmenleri olacakZeka ve yetenek alanları gelişecekAkademik performansı artacakProblem çözme becerisi artacakHafta içi gittiği okuldan soğuyan, derslerde sıkılan öğrenci, hafta sonu nefes alacakEğlenerek öğrenecekTüketmeyi değil üretmeyi öğrenecek ve üretim süreci evde de devam edecek.Bilime, teknolojiye, sanata olan merak duygusu artacakÖzgüveni gelişecek, liderlik yeteneği artacakBaşarı güdüsünü bilgisayar oyunlarında değil gerçek hayatta tadacakBaşarılı rol modelleri görecek ve kendine rol model alacakKonsantrasyon ve motivasyonunda iyileşmeler olacak

Eğitim Başlangıcı : 25 Eylül 2016

Eğitim Bitişi : 11 Haziran 2017

Eğitim Saatleri : Her Pazar 10.00– 14:00 saatleri arasında

Yer : İstanbul Şehir Üniversitesi Batı Kampüsü Altunizade

Yaş Grupları : 5-13 yaş

Ücret : 4 haftalık ücret 390 TL + KDV(% 18) KDV DAHİL (460,2 TL)

Banka Bilgileri : Garanti Bankası Üstün Zekalılar Eğitim Ticaret LTD
IBAN : TR 39 0006 2000 8460 0006 2994 31
Katılım Koşulu : Ülkemizde standardizasyonu yapılmış zeka testlerine göre üstün zihin düzeyine sahip çocuklar programa kabul edilecektir. Aileler test sonuç raporlarını bize göndermekle yükümlüdür. Daha önce zeka testi yaptırmamış olan aileler enstitümüze başvurarak ücret karşılığında zeka testi yaptırabilirler. Bilim sanat merkezine devam eden öğrencilerden herhangi bir belge istenmeyecektir.Test sonucu ve başvuru formunu aşağıdaki mail adresine göndermeniz yeterli olacaktır.
İletişim : iletisim@ustunzekalilar.org
Tel : 0216 408 12 12
Cep : 0507 668 80 80

Not: Kodlama dersi için Laptop bilgisayar getirilmesi gerekmektedir.Elektronik dersi için el çantası ücreti toplanacaktır.

PROGRAM ÖZETLERİ
Üstün zekâlılar enstitüsü kış okulu programı içerisinde öğrencilerimize dönüşümlü olarak farklı ders seçenekleri sunacağız.
ELEKTRONİK DERSİ
Elektronik; matematik, fizik, kimya, biyoloji gibi herkesin bilmesi gereken bir genel konu olmuştur.
Çağımız elektronik çağıdır. Elimizi attığımız her, yerde bir elektronik sistem görülmektedir. Öğrencilerimiz Elektronik dersi ile
Elektroniğin temel kurallarını(yasalarını), elemanlarını (komponentlerini), devrelerini (ve şemalarını) öğrenecek.

Konu Başlıkları
Temel Elektronik
Elektrik Kaynakları
Voltaj
Elektrik Akışı
Rezistans
Voltaj, Akım ve direnç ilişkisinin anlaşılması
Elektrik Enerjisi ve Güç
Akımın Yönü
Paralel ve Seri Bağlamada Akım
Voltaj, Akım, ve Direnç Ölçme
Endüstriyel Anahtarlar
Kapasitörler
Mıknatıslar ve Elektro-Mıknatıslar

DOĞA BİLİMLERİ
Doğa Bilimleri evren ve Dünya’daki düzene şekil veren kanunları incelemektedir. Konusu doğal gerçekliktir. İnsan düşüncesinden bağımsız olarak var olan her şey doğal gerçekliktir. Tabiat, çevre, maddesel dünya ya da evren. Doğa; kendini sürekli olarak yenileyen ve değiştiren, canlı ve cansız maddelerden oluşan varlıkların hepsini kapsar. Bu alandaki çalışmaların tarihi milattan öncesine kadar uzanmasına karşın; bugüne kadar hep “zor” ve “karmaşık” zannedilmiş ve bu nedenle hak ettiğinden daha az rağbet görmüştür. Oysaki etrafımızdaki canlılar, Dünya’mız ve bu hayat dolu gezegenimizin içinde süratle yol aldığı Evren pek çok insanın ilgisini çekmekte ve merakını cezp etmektedir.
Yapacak olduğumuz deneyler sayesinde doğamızı çok daha iyi anlayıp doğa olaylarının altındaki gerçekliği keşfe çıkacağız. Yaşadığımız dünya ve evren ile temel bilimlerin ilişkisini gözlemleyebilmek çok daha zevkli olacak.
FİZİK
Otoyollarda akıp giden arabalardan, gökyüzünde süzülen dronelara, uçaklara kadar etrafımızda sürekli hareket vardır. Bu derste öğrenciler fizik kanunlarını ve hareket prensiplerini öğrenecekler. Ayrıca günlük hayatta en çok karşılaşılan hareketleri tanımlamaya çalışacaklar. Bu ders gezegenlerin ve uzaydaki cisimlerin hareketlerinin aslında fırlatılan bir topun hareketinden farklı olmadığını anlatır. Öğrenciler ayrıca laboratuar gözlemlerinin yanısıra nicel ve nitel gözlemler yapabilme tekniklerini öğrenirler. Bunu yanısıra fizik biliminin oluşumunda kültürel ve tarihi gerçekleri de öğrenme fırsatı bulacaklardır.

ASTRONOMİ UZAY BİLİMLERİ
Hadi gelin koskocaman evrenimizin atomdan bile küçük halindeki doğumuna bakalım, oradan Einstein amcanın izafiyet ışığına binelim karadeliklere dalalım, solucan deliklerinden paralel evrenlere sıçrayalım, sıkılınca ışınlanalım ya da zamanda yolculuk yapalım. Tüm kozmoloji ve teorik fizik meraklılarını uzay-zaman bükücü dersimize bekliyoruz.

KODLAMA BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA
Kodlama, özellikle son on yılda mobil platformların ve web teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde oldukça yaygınlaşmış, cinsiyet ve yaş ayırt etmeksizin geniş kitleler tarafından tüketilen popüler bir mecraya dönüşmüştür. Dijital dünyada doğan çocukların bu konuda gelişmeleri de oldukça önem arz etmekte. Teknolojiyle daha iç içe yaşayacağımız günlere doğru ilerlerken çocuk ve gençlere yönelik bu konudaki kurslar, atölyeler ve uygulamalar da gelişiyor ve sayıları gittikçe artıyor. Bu kursta daha önce kodlama dersi almamış öğrenciler için başlangıç olabileceği gibi daha önce ders almış olan öğrencilerde içinse bilgi ve deneyimlerini ilerletme fırsatı bulacaklardır.

ROBOTİK
Öğrenme sistemimiz her öğrenciyi ayrı ayrı önemseyerek, sınıfın ilerlemesine kolayca ayak uydurabilecek şekilde tasarlandı. Eğitmenler öğrencilerle birlikte her hafta bir robot yaparak ve yaptıkları robot üzerinden çeşitli projeler sergileyerek öğrencilerin yaratıcılığını ve uygulama yeteneğini geliştirirler. Robotiğin temel parçalarını kullanarak güç, elektrik ve yerçekimi gibi konularını öğreten bir sistem sunar. Robot hareketinin temellerini, sensörlerin nasıl kullanılacağını,hız, güç, yürüme ve sürüşü öğretir. Adım adım kendi yapacağınız robotlar ile bilim ve fizik teorilerini anlamaya yardımcı olur.

AKIL TERAZİSİ
creativitySu dokuyu bir kenara bırakalım, işte size Akıl Terazisi dersi. Bu dersi çabuk, eğlenceli mantık problemleri olarak ya da matematikte başarıya götüren yol olarak görebilirsiniz. Öğrenciler mantık bulmacalarını çözdükçe nasıl düşünmesi gerektiğini öğrenecek! Öğrenciler bulmacaları çözmeden önce öğretmenleriyle problemleri analiz edecek ardından bilgi üreteceklerdir. Bakalım derste heyecandan yerlerinde durabilecekler mi?

http://www.ustunzekalilar.org/component/content/article/9-kategorisiz/399-haftasonu-okulu-programimiz-anadolu-yakasi.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here