UNITY’24

UNITY
UNITY

Bu sene Türkiye’nin önde gelen İTÜ, ODTÜ, Koç, Ege, Marmara ve Boğaziçi Üniversitelerinin Kimya mühendisliği kulüplerinin üçüncüsünü düzenlediği UNITY Sempozyumu 2-3 Mart tarihlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü MED-A11’de gerçekleşecek. UNITY, altı üniversitenin “Kimya Mühendisliği” kulüplerinin beraber çalıştığı, alanında lider firmaları öğrencilerle buluşturmayı amaçlayan ve aynı zamanda bu öğrencilerin birbiriyle network kurmasını hedefleyen bir sempozyumdur. Adını İngilizce “Birlik” kelimesinden alan bu etkinlik üniversiteler olarak kurduğumuz birliğe dikkat çekmek için verilmiştir.

2023 yılında bu sene olduğu gibi İstanbul Teknik Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı UNITY ’23 ‘’Sürdürülebilirlik’’ konusu üzerine gerçekleştirildi. UNITY Sempozyumunun bu seneki konusu ‘’Enerji’’. Bu seneki UNITY yolculuğumuzun başında 6 üniversite olarak hedefimiz enerji sektörünün çeşitli kategorilerine ulaşarak olabildiğince çok katılımcıya hitap etmek ve kimya mühendisliği dışındaki mühendislere de hitap edebilmekti. Bu hedef doğrultusunda Socar, Enerjisa, Tüpraş, Flo, Shell, Aspilsan, VTC gibi enerji sektörünün önde gelen firmalarını UNITY’ de aramızda göreceğiz. UNITY; öğrencilere sektör liderleri ile tanışma ve ağ kurma fırsatıyla birlikte enerji alanındaki güncel konulara odaklanarak katılımcılara bilgi ve deneyim paylaşımı imkanı sağlıyor.

Etkinlik akışı önümüzdeki günlerde paylaşılacak UNITY Sempozyumuna aşağıdaki linkten kayıt olabilir, ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz:

https://www.instagram.com/kmk.itu

UNITY’24 Kayıt Formu için tıklayınız.