Türkiye Spor Endüstrisi Zirvesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, Türkiye’nin önemli ekonomi kaynaklarından birini oluşturan spor endüstrisini, kurduğu Spor Endüstrisi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile akademik kulvara taşıdı.

Ulusal ve uluslararası düzeyde kamu ve özel sektöre danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin sunulacağı merkez 18 Nisan 2014, Cuma günü 09:00-19:00 saatleri arasında Sütlüce yerleşkesinde gerçekleştireceği ilk faaliyetinde Türkiye Süper Ligi’nin uluslararası bir marka olması için neler yapması gerektiğini tartışacak.

Kimler Katılacak?

Türkiye Spor Endüstrisi’nin gelişime katkı sağlama amacıyla Sütlüce yerleşkesinde gerçekleşecek organizasyonun konferans oturumlarında Premier League Genel Sekreteri Nic Coward ile GS Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Ebru Köksal, liglerin federasyonlardan ayrılarak şirketleşmesinin oluşturacağı ekonomiyi yorumlayacaklar. İngiltere Premier Ligi’nin küresel gelişimini aktaracak olan Nic Coward, şirketleşme ile İngiltere futbolunda yaşanan deneyim ve başarıları anlatacak.

FB CEO’su Hasan Yıldırım, GS CEO’su Lütfü Arıboğan, BJK CEO’su Gökhan Sarı ise Türkiye’de futbol endüstrisinde yaşanan şirketleşme deneyimlerini ele alacakları konuşmalar yapacaklar. CEO’lar, “Markalaşmada Sportif Şirketlerin Gücü” konusunda görüşlerini dile getirerek, şirketleşmenin Türkiye futbolunun geleceğine sunacağı fırsatları değerlendirecekler. TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, Aktif Bank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Önder Halisdemir, AVEA Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, Yıldız Holding Spor Sponsorlukları Direktörü Mehmet Uçan, Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Müdürü Bilge Çifçi, Turkcell Sponsorluklar Direktörü Zeynep Özbil ve spor yorumcusu, eski hakem Erman Toroğlu gibi tanınmış isimlerin de yer alacağı organizasyonun sonunda 12 dalda Yılın Spor Endüstrisi Ödülleri sahiplerini bulacak. Etkinlikte özellikle bu hafta devreye giren e-bilet uygulamasının Türkiye futboluna getireceği katkılar da ele alınacak.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi

Sütlüce Mahallesi, İmrahor Caddesi,
No: 90, Beyoğlu 34445, İstanbul
Tel: 444 0 413
sez@ticaret.edu.tr