TÜBİTAK 4007 Bilimin Işığında Parlayanlar

TÜBİTAK 4007

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, Isparta Valilik Meydanında gerçekleşecek olan Bilimin Işığında Parlayanlar isimli projemiz ile 7-8-9 Ekim 2021 tarihleri arasında 3 gün boyunca Isparta halkının bilim bilincini artırmayı, bilimsel merak uyandırmayı ve katılımcıların günlük hayatın içindeki ayrıntıların, bilimsel yöntemlerle açıklanabileceğini keşfetmesini sağlayarak yeni bakış açıları kazanmalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.

Bilim, teknoloji ve sanat temaları etrafında şekillenen projemizde Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Akıl Oyunları, Robotik, Mühendislik, Havacılık, Astronomi, Kodlama, Tasarım, Sanat ve STEM alanlarını kapsayan atölye etkinlikleri tasarlanmıştır. Hazırlanan tüm bu etkinlikler sayesinde katılımcılarımızın bilime karşı olumlu tutum geliştirmelerinin yanında bilişsel, duyuşsal, devinişsel ve sosyal iletişim becerileri yönünden de gelişimleri sağlanacaktır.

Etkinliklerimizin hedef kitlesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri ile birlikte başta onların velileri olmak üzere yetişkinler, öğretmenler, okul yöneticileri ve özel eğitim gören öğrenciler de dahil toplumun her kesimini kapsamaktadır. Etkinliklerimiz katılımcıların yaş gruplarına uygun olarak tasarlanmış ve planlanmıştır. Etkinliklerimizin bir kısmı sınıf bazlıdır ve müfredatlarındaki etkinliklerle ilişkilendirilmesi sağlanmıştır. Projemiz gözlem, atölye çalışmaları, oyunlar, sergiler, seminerler, grup çalışmaları, deneysel çalışmalar, etkileşimli uygulamalar ve yarışmalar ile desteklenen toplamda 75 etkinlikten oluşmaktadır. Gündemimizde olan pandemi şartları da göz önünde bulundurularak atölyelerin günlük tekrar sayısı ve bir etkinliğe alınabilecek katılımcı sayısı detaylı olarak planlanmış ve katılımcı olarak 3 günde toplam 4.512 kişiye hitap edebileceğimiz görülmüştür.

Proje ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Instagram: @biliminisigindaparlayanlar

Twitter: @ParlayanBilim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin