Tohum Kumbaram (My Seed Pumps) eTwinning projesi

eTwinning projesi
eTwinning projesi

eTwinning LogoHorizontal CMYK 2 e1648748484830

 

Tohum Kumbaram (My Seed Pumps) eTwinning projemiz ile öğrencilerimiz; ellerindeki tohumların toprakla buluşmasına şahit olup, kendi emekleriyle yeşeren tohumların mutluluğunu yaşadılar. Tohumların özelliği, yetişme şartları ile üretim aşaması ve yerli tohumun önemini kavratmak; doğa ve doğanın sürekliliğine duyarlılık geliştirmek proje hedefimizdi.

Avrupa ortaklı Projemiz Antalya Kepez Gülgün Nihat Ömür İlkokulu Neslihan Oflaz ve Erzurum Çat Başköy Ortaokulu Büşra Kaya kuruculuğunda başlamış, Antalya Mevlana İlkokulu’ndan Derya DEMİRHAN, Samsun İlkadım Kazım Orbay İlkokulu Semra YELKEN, Antalya Prof. Dr. İhsan Koz Abdullah PEKŞEN, Sinop Bahçeşehir Koleji Müge YILMAZ, Antalya Güngör Gencer İlkokulu Asuman İNCE, Erzurum Güzelova Ortaokulu Tuba EFE, Antalya Gülgün Nihat Ömür İlk-Ortaokulundan Zeynep SAFA ve Hülya YILMAZ öğretmenlerimiz ile Türkiye’de yürütülmüş ve Avrupa’ya açılmıştır.

Avrupa ortaklarımızdan 8 ülke(İspanya, İtalya, Kuzey Makedonya, Litvanya, Polonya, Romanya, Türkiye ve Ürdün)öğretmenlerinin de katılımıyla projemiz geniş bir alana yayılmıştır. Tohumların özelliği, yetişme şartları ile üretim aşaması ve yerli tohumun önemi konularında yapılan proje etkinlikleri ile ülkeler arası işbirliği yapıldı. Bu sayede öğrencilerimizin doğaya, çevreye, bitkiye olan duyarlılıkları ve farkındalıkları arttı. 8 ülkede eş zamanlı yapılan etkinlikler ile öğrencilerimiz ata tohumunu çoğaltma ve gelecek nesillere aktarma konusunda bilinçlendi. Öğrencilerimize çevre bilinci kazandırıldı.