TED ISPARTA KOLEJİNDE 9.BİLİM ŞENLİĞİ

TED Isparta koleji 31.05.2012 Perşembe günü TED Isparta Koleji Okul bahçesinde 9.Bilim şenliğini kutladı. Fen ve Teknoloji öğretmenleri Fikret ŞİMŞEK ve Neslihan GÖNÜL koordinatörlüğünde düzenlenen Kutlamalara Mili Eğitim Müdürü Sabri CANER, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kutlama Okul Müdürü Hayrettin BİLGE, akabinde Milli Eğitim Müdürü Sabri CANER’in konuşmaları ile başladı. TED Isparta Koleji Eğitim Koordinatörü ve İlköğretim müdürü Hayrettin BİLGE; Atatürk’ün “Hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir, fendir, ilim ve Fenin dışında yol gösterici aramak gaflettir, dalalettir, cehalettir” sözünü hatırlattı. Milli Eğitim Müdürü Sayın Sabri CANER ise “TED Koleji gibi, Isparta’mızı başarıyla temsil eden okulumuza gelmekten gurur duyuyorum, sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum.” dedi.

Kutlamalarda 2. sınıf öğrencileri Tango, Hiphop gösterileri 3. sınıf öğrencileri Anadolu Ateşi, Köy Düğünü ve Harman Dalı Zeybeği ve Kolej cimnastik gösterileri sergilendi.

Hemen ardında Lise öğrencilerinin, Ortaokul öğrencilerinin ve Anasınıflarının hazırlamış oldukları yaratıcı projeler ve birbirinden ilginç deneyleri izlemek üzere sergiler gezildi. Öğrenciler çeşit çeşit projelerini ve deneylerini konuklara anlatarak sundular.