ŞEHRİM İÇİN PROJEM VAR MEKTUP YARIŞMASI

Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından yeni bir yarışma düzenleniyor. ŞEHRİM İÇİN PROJEM VAR MEKTUP yarışması için başvurular 14 Şubat’ta başlayacak.

Öğrencilerimiz için yepyeni bir yarışma başlıyor. Sporun tarihin ve gastronominin başkenti Afyonkarahisar için projem var diyen öğrenciler bu yarışma sayesinde çeşitli ödüller kazanabilecek. 4 kategoride yapılacak yarışmaya başvurular, Belediye hizmet binamızda bulunan Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne ya da genclikspor@afyon.bel.tr mail adresine yapılabilecek. Mail adresine gönderilecek mektupların PDF ya da WORD formatında olması gerekiyor.

BİSİKLET, TABLET VE AKILLI SAAT ÖDÜLÜ

Yarışmada birincilik elde edene bisiklet, ikincilik elde edene tablet, üçüncülük elde eden yarışmacıya ise akıllı saat hediye edilecek. Başvuruları 14 Mart 2022 tarihinde sona erecek yarışma için 15-31 Mart tarihleri arasında jüri değerlendirmesi ardından ödüller 1 Nisan’da takdim edilecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

• Yarışmaya başvuru; Mektupların başına isim-soy isim, telefon, okul bilgisi, sınıf bilgisi ve adres bilgisi ile genclikspor@afyon.bel.tr mail adresine gönderilerek yapılacaktır. Mektuplar Pdf veya Word formatında olmalıdır. Mail dışında başvuru yapmak isteyenler Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne elden başvuru yapabilirler.

• Mektup başvurusu yapılırken mutlaka yarışma taahhütnamesi imzalanarak mektubun arkasına eklenip tek dosya olacak şekilde yüklenmelidir.

Yarışma İletişim: Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü (Belediye Binası 5. Kat) ( Karaman, Albay Reşat Çiğiltepe Cd. No:11, 03200 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar ) Tel: (0272) 214 42 55 Dahili 484

TAAHHÜTNAMEYİ İNDİRMEK İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-nkIeyrTGDe

YARIŞMA ŞARTNAMESİ VE TAAHHÜTNAMESİ AŞAĞIYA BIRAKILMIŞTIR

“ŞEHRİM İÇİN BİR PROJEM VAR” YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Düzenleyen

Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü,

Şehir

Merkez /Afyonkarahisar

Kategori

Mektup Yarışması, Edebiyat Yarışmaları, Özel Yarışmalar

Katılımcılar

Afyonkarahisar merkezdeki tüm kamu ve özel lise öğrencileri

Başvuru

14 Şubat- 14 Mart

Jüri İncelemesi

15 Mart- 31 Mart

Sonuç Açıklama

(Ödül Töreni)

1 Nisan 2022

Ödüller

Birinciye: Bisiklet , İkinciye : Tablet, Üçüncüye: Akıllı saat

Yer

Afyonkarahisar Belediyesi Meclis Salonu

Yarışmanın Amacı :

Afyonkarahisar merkezindeki tüm liselerde öğrenim gören öğrencileri, güzel Türkçemizi doğru, etkili ve dil kurallarına uygun olarak konuşmaya özendirmek, öğrencilerimize toplum karşısında kendilerini ifade etme becerisi ve özgüven kazandırmak adına her şey hayalle başlar diyerek, yaşadıkları şehre dair kurmuş oldukları hayallerini, isteklerini, fikirlerini ‘’ Şehrim İçin Bir Projem Var’’ başlığı ile mektup şeklinde yazmayı amaçlar.

Yarışma Konusu

” ŞEHRİM İÇİN BİR PROJEM VAR ” Konulu mektup yarışması

Yarışma Başvuru Şartları :

Yarışmaya; jüri üyelerinin 1. derece yakınları dışındakiler ve merkezdeki tüm kamu ve özel lise öğrencileri katılabilir.
Yarışmaya gönderilecek olan eserler; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın dayandığı temel görüş ve ilkelerle, Cumhuriyetin niteliklerini benimsetici ve bu görüş ve ilkelere uygun düşünce tarzına, dünya görüşüne, yaşam tarzına aykırı olamaz. Seçilen eseler; herhangi bir siyasi görüşü övücü veya eleştirici olmamalı, müstehcen ve manasız gaye taşımamalıdır. Eserler Türkçe olarak yazılmalı, imla kurallarına uygun olmalı ve daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yerde yayınlanmamış olmalıdır.

MEKTUP

Başvuru yapılan mektubun Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Başvuru sahipleri en fazla bir mektup ile yarışmaya katılacaktır. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış eserler kabul edilmez.
Mektup yarışmasına sadece ‘’ Şehrim İçin Bir Projem Var’’ temalı, Afyonkarahisar şehir merkezi için fikir, proje vs. mektup formatında hazırlanacaktır. Mektup en az 1 sayfa en fazla 5 sayfa olabilir.
Yarışmaya başvuru; Mektupların başına isim-soy isim, telefon, okul bilgisi, sınıf bilgisi ve adres bilgisi ile genclikspor@afyon.bel.tr mail adresine gönderilerek yapılacaktır. Mektuplar Pdf veya Word formatında olmalıdır. Mail dışında başvuru yapmak isteyenler Afyonkarahisar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğüne elden başvuru yapabilirler.
Mektup başvurusu yapılırken mutlaka yarışma taahhütnamesi imzalanılarak mektubun arkasına eklenip tek dosya olacak şekilde yüklenmelidir.
Başvuru mektupları pdf ve word dosyası olarak kaydedilmeli, dosya isminin ise başvuran kişinin büyük harflerle adı-soyadı olacak şeklinde kaydedilmesi gerekmektedir.
El yazısı ile yazılan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Katılım sağlayan yarışmacılar, ailesinin bilgisi dahilinde yarışmaya katıldığını kabul ve taahhüt eder. Ve yarışma taahhütnamesini doldurup mektuplarının arkasında ekleyerek tarayıp tek dosya olacak şekilde mail yoluyla veya elden ulaştırmalıdır. Taahhütnamesi olmayan mektuplar değerlendirmeye alınmaz.
Yarışmaya katılan eserlerin, daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş olması, herhangi bir yerde yayımlanmamış olması, başvuru yapan kişi tarafından yazılmış olması, özgün olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş olması gerekmektedir.
Jüri; Seçici Kurul ve Üst Kurul olmak üzere 2 kuruldan oluşur.
Değerlendirmeyi yapacak olan Seçici kurul jüri üyeleri tüm başvurular arasından ilk 10’ a giren kişileri belirleyecektir. , Üst Kurul’ da Seçici Kurul’un belirlediği 10 kişi arasından dereceye giren ilk 3 kişiyi belirler. İlk 3 kişi ödül almaya hak kazanır.
Bütün mektuplar bütün jüri üyeleri tarafından puanlanır. Bu puanların aritmetik ortalaması ile de mektubun aldığı puan belli olur. Puanlar en yüksekten başlayarak sıralanır. İlk 3 belirlenir.
Diğer Hususlar;

• ‘’ Şehrim İçin Bir Fikrim Var ‘’ konulu mektup yarışması’ na gönderilen eserler, Afyonkarahisar Belediyesi’nin telifinde olacaktır.

• Yarışma sonuçları, Afyonkarahisar Belediyesi web siteleri ile sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

• Yarışmaya katılacak mektuplar Afyonkarahisar Belediyesi belirlediği Üst Kurul ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir.

• Değerlendirme puanı, kurullarda bulunan tüm jüri üyelerin vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Puanların eşit olması halinde ödül doğum tarihi itibari ile yaşı küçük olana verilecektir.

Jüri üyeleri kendilerine gelen eserleri bu şartnamede belirtilen kriterlere göre inceleyecektir. Seçici Kurul ve Üst Kurul’un değerlendirme sonucu katidir, sonuçlara itiraz hakkı yoktur.

• Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü yarışma şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eight + 18 =