SCRATCH İLE KODLAMA ATÖLYEMİZ BAŞLIYOR!

BAHAR DÖNEMİ ATÖLYELERİMİZ
BAŞLIYOR!…

CUMARTESİ PROGRAMI:
18 Şubat 2017- 3 Haziran 2017

10.00-10.50 Eğlenceli Deneyler (7-12 yaş)
11.00-11.50 Matematik ve Zeka Oyunları (7-12 yaş)
12.00-13.20 Robotik (7-14 yaş)
13.30-15.00 Scratch ile Kodlama (9-14 yaş)

EĞLENCELİ DENEYLER (7-12 yaş)

Eğlenceli Deneyler Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar,baloncuklar sizleri bekliyor! Ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi konuların işlendiği eğlenceli ve eğitici bir program. Sütte ebru, buzdan kolye, avucumuzdaki delik, suyu kaynatan buz, kar oluşturalım, kristal yapımı, havada uçan top, sihirli kumbara ve daha pekçok ilgi çekici deney…
Ayrıca öğrenciler atık malzemeler ve karton kullanarak bilimsel oyuncaklar tasarlayacak, yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.

MATEMATİK& ZEKA OYUNLARI (7-12 yaş)

Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların zihinsel gelişimini desteklemeye yönelik etkinlikler.
Bu atölyede çocuklar matematiğin şaşırtıcı dünyasına giriyor, sıra dışı problemler çözüyor, matematik tarihine yolculuk yapıyorlar.

ROBOT ATÖLYESİ (7-14 yaş)

Robot Atölyesi’nde legolar, sensörler, özel devreler ve parçalar kullanarak öğrenciler kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler. Öğrenciler sadece robot yapmayacak, aynı zamanda robotların çalışma prensiplerini de öğrenecekler.
Robot nedir, robotlar nasıl çalışır, sensörler ne işe yarar, temel bilimsel prensiplerin uygulamaları, problem çözümü ve robot hareketlerini programlama gibi konularda bilgi sahibi olacaklar. Uygulanacak temel eğitimler, çocukların kendi hayal gücünü kullanarak yepyeni robotlar tasarlamasına olanak sunacaktır.

Scratch ile Kodlama Atölyesi (9-14 yaş)

”Yazılım ve kodlama artık bir dünya dili.”

Çocuklar, bu atölyede kendi oyunlarını ve çizgi filmlerini kendileri tasarlayacak ve kodlayacak!

“Scratch ile Kodlama Atölyesi” , öğrencilerin özgür bir öğrenme ortamında kendilerini ifade etmelerine, hayal güçlerini kullanarak tasarımlar ve projeler üretmelerine, etkin ve doğru araştırma becerileri kazanmalarına, problemlere karşı çözümler geliştirip basit programlama ve algoritma öğrenmelerine olanak sunmaktadır. Aynı zamanda bu program, öğrencilerin öğrendikleri kodlama ve programlamayı, hayal gücü , üretim, projeleştirme ve sosyal sorumluluk ile birleştirip, değerler eğitimi haline getirmektedir.

ÜCRET:
Günlük Katılım
Aylık Katılım
(4 hafta)
Full Program
(16 hafta)
Deney Atölyesi
30 TL
100 TL
350 TL
Matematik&Zeka Oyunları
30 TL
100 TL
350 TL
Robot Atölyesi
50 TL
150 TL
550 TL

 

mucitleratolyesi.com