“Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Gelecek” Resim Yarışması

Resim Yarışması
"Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Gelecek” Resim Yarışması

ŞEHİTKÂMİL KAYMAKAMLIĞI
İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü
Hasan Celal Güzel İlkokulu
“SAĞLIKLI YAŞAM SAĞLIKLI GELECEK”
RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

1. YARIŞMANIN ADI
“Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Gelecek” Resim Yarışması

2. KONUSU
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türkiye geneli resmi kurulularındaki ilkokul öğrencilerine yönelik “SAĞLIKLI YAŞAM SAĞLIKLI GELECEK” konulu resim yarışmasıdır.

3. AMACI
Bu yarışma ile çocukların zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıklarla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmaktadır.

4. YARIŞMANIN KONUSU VE ŞEKLİ
Yarışmanın konusu “Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Gelecek” olup, yarışma, ilkokul kademelerinde eğitim gören öğrenciler tarafından görsel kategorilerde hazırlanan eserler arasında yapılacaktır.
• Yarışmaya, görsel kategoride afiş, resim, karikatür alanlarından sadece birinden katılım yapılabilecektir.
• Öğrenciler eserlerini 6. Maddede belirtilen adrese takvim dâhilinde göndereceklerdir.

5. GENEL KATILIM ŞARTLARI:
1- Yarışma ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden düzenlenecektir.
2- Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24/03/2016 tarihli 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa, 20/06/2012 tarihli 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.
3- Yarışma engelli bireylere açıktır ve engelli bireylerin yarışmaya katılımını teşvik edici kolaylaştırıcı önlemler alınacaktır.

4- Yarışmaya katılım gönüllülük esasına dayanır.
5- Yarışmaya katılan eser sahipleri şartnameyi kabul etmiş s
6- Her yarışmacı, yarışmaya 1 adet resimle katılabilir. 
7- Resimler 35x50cm ebadında resim kağıdı veya tuval üzerine çizilmelidir.
8- Katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.
9- Yarışmaya katılan resimlerin, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış/ sergilenmemiş olup özgün bir çalışma olması gerekmektedir.
10- Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
11- Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesine Ad-soyad, sınıfı, okul adı, okul adresleri ve okul telefonlarını eksiksiz olarak yazmak zorundadırlar.
12- Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasına ve eserin sergilenecek ortamda kullanılmasına onay verdiğine dair ekte belirtilen formu elle doldurup başvuru esnasında eserin arka kısmına yapıştıracaktır. Veli izin belgesi gönderilmeyen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.
13- Eserlerin değerlendirilmesi şartnamede yer alan Tablo -1 ‘e göre değerlendirilecektir.
14- Yarışmada 1. 2. ve 3. olan katılımcılara ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından 1 (bir) öğrenciye mansiyon ödülü verilecektir.
15- Yarışmaya katılacak resimler; elden ya da posta/kargo yoluyla 19 Aralık 2022 mesai bitimine kadar Atatürk Mahallesi 1114 Nolu S. No:3 Şehitkâmil/Gaziantep (Haşan Celal Güzel ilkokulu) adresine teslim edilecektir..
16- Katılımcılarından, velisinin doldurup imzaladığı Ek-1 (Katılım Formu) ve Ek-2 (Veli İzin Belgesi) ile yarışmaya gönderilen eserin aslı alınacaktır. Eserle birlikte Ek-1, Ek-2, Ek-3 ve Ek-5 formları zarfın içinde elden veya kargo ile Haşan Celal Güzel İlkokulu Müdürlüğüne teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından ödenecektir.
17- Ödül töreni yarışma takvimi süresince 14 Ocak 2023 tarihinde Online olarak yapılacaktır. Gönderilen eserler, Masan Celal Güzel İlkokulu’nca oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilerek dereceye giren 1. 2. 3. olan eserler ile mansiyon ödülü alan eser https://hasancelalguzelilkokulu.meb.k 12.tr/ adresinden ilan edilecektir.
18- Ayrıca ödüller ödül sahiplerinin veya velilerinin belirteceği adreslere kargo ile gönderilecektir.
19- Bu yarışmanın içeriği ve organizasyonu Hasan Celal Güzel İlkokulu’na aittir. Yarışma ile ilgili iletişim Haşan Celal Güzel ilkokuluna İlkokulu ile kurulacaktır.

7. HEDEF KİTLESİ
Yarışmanın hedef kitlesini Türkiye Geneli tüm resmi ilkokul kademelerinde öğrenim görmekte olan öğrencileri oluşturmaktadır.

8. İTİRAZ
• Yarışma sonucunun ilan edilmesinden itibaren 4 gün (27/12/2022 – 30/12/2022) içerisinde yarışma sonucuna itiraz hakkı vardır. İtirazlar Masan Celal Güzel İlkokulu’na mail yoluyla dilekçe gönderilerek yapılacaktır.

9. ÖDÜL KATEGORİLERİ
1- Birincilik Ödülü
2- İkincilik Ödülü
3- Üçüncülük Ödülü
4- Mansiyon Ödülü

10. ÖDÜLLER İlkokul Kategorisi:
• Birinciye plaket+ Resim Seti
• İkinciye plaket+ Resim Seli
• Uçüııcüye plaket i- Resim Seti
• Mansiyon Ödülü plaketi Resim Seti ile ödüllendirilecektir.

Atatürk Mahallesi 1114 Nolu S. No:3 Şehitkâmil/Gaziantep Hasan Celal Güzel İlkokulu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

thirteen − 11 =