Performans Tenis Akademisi Cemile Sultan Korusu’nda Hizmet Veriyor

Tenis tutkunlarının yeni adresi Performans Tenis Akademisi kişiye özel kursu ile İstanbul Ticaret Odası Vakfı’na ait Cemile Sultan Korusu’nda açıldı. Performans Tenis Akademisi, profesyonel tenis sporcuları yetiştirirken ailelere, iş dünyasının profesyonellerine ve spor severlere de tenis öğretecek.
İstanbul’un en güzel manzarasına sahip Cemile Sultan Korusu’nda tenis oynamanın keyfini Performans Tenis Akademisi ile her mevsim doyasıya yaşayacak sporseverler yazın doğanın içinde, kışın ise ısıtmalı kapalı kortlarda tenis oynayabilecekler. Profesyonel eğitim kadrosuyla tenis sporunu 7’den 77’ye her yaş grubuna eğitim, gelişim ve performans programlarıyla öğretecek olan Performans Tenis Akademisi’nde aileler de çocuklarıyla tenis oynama imkanına sahip olacak.
Akademide inanç, disiplin, kararlılık ve ahlak değerlerini oyuncular ve velilerle birlikte geliştirdiklerini anlatan Performans Tenis Akademisi Kurucusu ve Direktörü Özgür Yılmaz oyuncuları sadece iyi bir tenis oyuncusu olarak değil, gerçek sporcu ve topluma yararlı bireyler yetiştirme çabasında olduklarını belirtti. Kişiye özel programların geliştirildiği Akademi’de tenis oynamanın insanlar üzerinde yarattığı olumlu farklılıklara değinen Özgür Yılmaz, gençler ve yetişkinler için tasarladıkları eğitim sistemi ile katılımcıların kendi özelliklerinin farkına varacağı, kendilerini özel hissedecekleri ve sistematik olarak çalışabilecekleri bir akademi sistemi oluşturduklarını anlattı.
Spor ile yaşamına değer katmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği Performans Tenis Akademisi’ne bireysel olarak katılım olabileceği gibi şirket, okul ve arkadaş grubu olarak da katılım yapılabiliyor. Performans Tenis Akademisi’nin gerçekleştirdiği eğitim ve üyelik bilgileri hakkında ayrıntılı bilgiye www.performancetennisacademy.com internet sitesinden veya 0530 016 5859-60-61 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Özgür Yılmaz / Performans Tenis Akademi Kurucu & Direktör
Türkiye Tenis Federasyonu, İspanya Tenis Federasyonu ve Barcelona Sanchez-Casal Tenis Akademisi antrenörü olan Özgür Yılmaz, önemli kulüplerde yapmış olduğu Antrenörlük, Baş Antrenörlük ve Teknik Direktörlük görevlerinden edindiği tecrübeyle kendi Performans Geliştirme Sistemi’ni oluşturmak için Performans Tenis Akademisi’ni kurdu.
Ankara Üniversitesi’nde Biyoloji Eğitimi mezunu olan Özgür Yılmaz, Marmara Üniversitesinde de Antrenörlük Eğitimi aldı. Özgür Yılmaz, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor. Aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi’nde Tenis Öğretim Elemanı olarak görev yapıyor.