Özel Dicle Liseleri Matematik Yarışması

 Özel Dicle Liseleri Matematik Yarışması(DİMAY)’a bu yıl 85 okuldan 400 öğrenci katıldı. 8. kez düzenlenen DİMAY’a katılan ve başarılı olan öğrencilere dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi ve altın hediye edildi.

Diyarbakır’da her yıl matematik alanında en başarılı olan öğrencilerin katıldığı DİMAY, Özel Dicle Liseleri binasında yapıldı. Okul müdürü Tuncay Şen, amaçlarının evrensel bir dil olan matematiğin öğrencilere sevdirilmesi, bu alanda daha ileri çalışmalar yapabilecek gençler arasında tanışma, bilgi ve tecrübe paylaşımına katkıda bulunulması olduğunu söyledi. Şen, “Amaç, yetenekli olanların teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi, idareci ve öğretmenlerin ailelerle tanışması ve kaynaşmasıdır. İlköğretim okulları 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencilere matematiği sevdirmek ve matematiğe olan ilgiyi artırmak önemlidir. İl ve ilçelerimizdeki öğrencilerin rekabetini artırarak başarıyı yükseltmek, yakın tarihteki SBS’de ilimizin ve bölgemizin başarısını, uzun vadede ilimizin ÖSS’deki durumunu iyileştirmek için geleneksel hale getirdiğimiz DİMAY’ın 8.’sini de yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı ve yarışmaya katılan gençleri yetiştiren fedakar öğretmenleri kutluyorum.” diye konuştu.

Toplamda 85 okuldan 400 öğrencinin kıyasıya yarıştığı sınavdan sonra dereceye giren öğrencilere ve onları yetiştiren öğretmenlerine çeşitli ödüller verildi. Başarılı öğrenciler, çalışmalarının ödüllendirilmesinin heyecanı ve gururunu aileleri ve öğretmenleriyle birlikte yaşadı.