ÖZEL ARI OKULLARI BİLİM ŞENLİĞİ 2012

Öğrencilerimizin bilimsel araştırma yöntem ve teknikleriyle tanışmalarını, araştıran ve ürün oluşturabilen bireyler olmalarını hedefleyerek gelenekselleştirdiğimiz 13. Bilim Şenliği’ni, bu yıl 17 Mart Cumartesi günü Özel Arı Anadolu Lisesi ve Özel Arı Fen Lisesi’nde gerçekleştirdik. 16 Mart Cuma günü Özel Arı İlköğretim Okulu 8.sınıf öğrencilerine projelerini sunma olanağı bulan öğrencilerimiz, lise düzeyindeki bilimsel çalışmalarını paylaşarak onlara ileriki yıllarda yapacakları projeler konusunda yol göstermiş oldular.

Birbirinden başarılı ve yaratıcı 68 projenin sergilendiği Bilim Şenliği’nde öğrencilerimiz; Çankaya Üniversitesi,  Hacettepe Üniversitesi,  Gazi Üniversitesi, ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi akademisyenlerinden kurulu jüri üyelerine projelerini sundular.

Lise Konferans Salonu’nda düzenlediğimiz Ödül Töreni’nde Özel Arı Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sn. Seva Demiröz, çok yönlü ve yaratıcı projelerinden dolayı öğrencilerimizi kutladı. Öğrencilerimizin projelerini büyük bir titizlikle inceleyip değerlendiren jüri üyelerine ve projelerin hazırlanmasında rehberlik eden öğretmenlerimize teşekkür ederek öğretmenlerimize belgelerini takdim etti.

Kurucumuz Sn.Sıtkı Alp de bilimsel çalışmaların devam etmesi gerektiğini vurguladı ve jüri üyelerine teşekkür belgelerini takdim etti. Dereceye giren projelerin açıklanmasına sıra geldiğinde tüm öğrencilerimizin heyecanı görülmeye değerdi. Teşvik ödülü, Jüri Özel ödülü ve ilk üçün açıklanmasıyla Ödül Töreni sona erdi.

13.Bilim Şenliği’nde emeği geçen tüm Arılılara ve şenliğimize katılan davetlilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyoruz.