Ana SayfaLise Öğrenci YarışmalarıOrtaokul ve Liseli Öğrenciler arası RoboFest Robot Yarışması

Ortaokul ve Liseli Öğrenciler arası RoboFest Robot Yarışması

Konya RoboFest Robot Yarışması, Konya geneli tüm ortaokul ve liseli öğrenciler arasında  Karatay Celaleddin Karatay Gençlik ve Kongre Merkezinde, 10 farklı kategoride yapılacaktır.

Yarışmalar, 17 Eylül – 18 Kasım 2023 tarihleri arasında robokaratay.com web sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır. Takımlar 1 danışman(öğretmen) ve 2 yarışmacı(öğrenci) oluşacak olup, danışman sadece kendi okulunda öğrenim gören öğrencilere danışmanlık yapabileceklerdir.

Robot Yarışmasının kategorileri

 • Hızlı Çizgi İzleyen
 • Engelden Kaçış
 • Hızlı Çizgi İzleyen Çift Robot
 • Engelden Kaçış Çift Robot
 • Akıl Oyunları
 • Mini Sumo
 • Futbol
 • Drone
 • Kağıttan Robot
 • Yaratıcı Robot

Yarışmalara katılmak isteyen öğrenciler, başvuru formunu eksiksiz doldurarak ve gerekli belgeleri sisteme yükleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular, 18 Kasım 2023 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir.

Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, çeşitli ödüller kazanacaktır. Ayrıca, yarışmaların finalinde dereceye giren robotlar, 15. Uluslararası MEB Robot Yarışması’na katılmaya hak kazanacaktır.

Konya RoboFest Robot Yarışması, öğrencilerin robotik alanındaki becerilerini geliştirmeleri ve kendilerini ifade etmelerine olanak tanıyan önemli bir etkinliktir. Yarışmaya katılmak isteyen tüm öğrencileri başvuru yapmaya davet ediyoruz.

Yarışmanın detayları için robokaratay.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yarışmanın Tarihleri: 22-23 Kasım 2023

Yarışmanın Yeri: Karatay Celaleddin Karatay Gençlik ve Kongre Merkezi

Robot Yarışması Katılım Koşulları

 1. Yarışmaya, Konya’da eğitim öğretim gören tüm ortaokul, lise (Açık Öğretim ve MESEM dahil) öğrencileri katılabilir.
 2. Yarışmaya katılacak öğrencilerde Açık Öğretim ve MESEM’de eğitim öğretim gören öğrencilerde 18 yaşını doldurmamış olma şartı aranır.
 3. Yarışmaya katılacak takım 1 danışman öğretmen ve 2 öğrenciden oluşmak zorundadır. Danışmanın öğrencilerle aynı okulda öğretmen veya yönetici kadrosunda bulunması gerekmektedir. (Farklı okullarda görevlendirilen danışman öğretmenler görevlendirildikleri okuldan da başvuru yapabileceklerdir.)
 4. Takımlar danışmanları aracılığıyla başvuru yapacaklardır. Danışma öğretmen sisteme üye olarak öğrenci ve robotları ekleyerek işlemleri gerçekleştirir.
 5. Başvuru, itiraz süreci, öğrenci, robot ekleme, güncelleme ve silme gibi tüm süreçler danışmanın sorumluluğundadır.
 6. Yazılım ve serbest projelerde; proje fikirleri kopya edilmemiş olmalıdır. Benzer ya da taklit olduğu tespit edilen projeler yarışma dışı kalacaktır.
 7. Yazılım ve serbest projelerde; proje fikirleri daha önce bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
 8. Takımlar yazılım ürünlerini yarışma süresi boyunca sergileyebilecekleri ve sunum yapabilecekleri donanımsal ekipmanları yanlarında bulundurmak zorundadırlar. (Tablet, akıllı telefon bilgisayar vb.)
 9. Yarışmaya başvuranlar şartnamede yer alan şartların tamamını kabul etmiş oldukları sayılmaktadır.
 10. Yarışmaya Başvuru:
 • Başvuru Tarihleri: 17 Eylül – 18 Kasım 2023
 • Başvuru Adresi: robokaratay.com

Yarışmanın Ödülleri

oduller

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.