“ORTAK DİLİMİZ OYUN” eTWİNNİNG PROJESİ

Çocuklarımızın, öğrencilerimizin odalarına kapanıp saatlerce bilgisayar ve telefonla vakit geçirdiği, oyunlarını sanal arkadaşlarla oynadığı ve yalnızlaştığı bir çağdayız.

Aslında onların bu yaşlarında dışarıda arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirme, eğlenme, işbirliğini paylaşmayı öğrenme ve yaratıcılığını geliştirme zamanı değil mi?

” Ortak Dilimiz Oyun” projemizde tam da bunu amaçlıyoruz. Bizim ve bizden büyük anne ve babalarımızın hatta dede ve ninelerimizin saatlerce oynadığı, oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamadığı ve sonunda eve mutlu döndüğü oyunları öğrencilerimize öğretmek. Onların da en az bizler kadar eğlenmesini ve bir çok olumlu davranışı oyunla öğrenmesini sağlamak istiyoruz.

11 farklı ortağımızla, farklı bölgelerden ve ülkeden 11 oyunu ilk etapta 100 ve sonrasında binlerce öğrenciye ve çocuğa öğretmek için biz hazırız.

Projemizin amacı, Çocukların ortak dili olan “Oyunlar” yardımıyla çocuklar arasındaki iletişim, yardımlaşma, işbirliği ve yaratıcılık becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak. Kültürel mirasımız olan oyunları nesilden nesile aktarmak. Farklı kültürlerdeki oyunları birbirine aktarmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seven − three =