Öğrencilerin Canlı Konferans Heyecanı

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ortağı olduğumuz “Supporting GenderEquality” adlı eTwinning projemiz kapsamında ortaklar ve öğrenciler arasında işbirliği ve dayanışmayı güçlendirmek maksadıyla 2 Mayıs 2019 tarihinde 10:30-12:00 saatleri arasında tüm ortakların katılımıyla canlı konferans (e-conference) gerçekleştirdik.

SAMSUN- İlkadım Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ortağı olduğumuz ve kuruculuğunu  İstanbul Avcılar Şehit Murat Kocatürk Anadolu İmam Hatip Lisesi Kimya Öğretmeni Nevin GÜVENDİK’in yaptığı ve yaklaşık 8 aydır Türk ve yabancı ortakların katılımıyla yürütülen “Supporting Gender Equality-Cinsiyet Eşitliğini Desteklemek” isimli e-Twinning projesi kapsamında Twinspace üzerinden 2 Mayıs 2019 tarihinde 10:30-12:00 saatleri için planlanan ve gerçekleştirilen canlı konferansa İstanbul, Amasya, Ankara, Tekirdağ ve Samsun’dan tüm ortaklar katıldı.

E-konferans, öğrencilerin tek tek kendilerini tanıtmasının ardından projeye dair düşüncelerini beyan etmeleriyle sürdü. Ulusal ve Avrupa Kalite Ödüllerine giden yolun da konuşulduğu e-konferans, öğrencilerin ve öğretmenlerin iyi dilek ve temennileriyle son buldu. Projeyi yürüten İngilizce Öğretmeni Filiz GÖKÇE ZENGİN; hayatlarında ilk kez bir e-konferansa katılan öğrenciler için  bu durumun eşsiz bir tecrübe olduğunu belirtirken;öğrenciler ise böylesi bir projede yer almaktan ve ortak bir amaç için tanımadığı akranlarıyla işbirliği yapmaktan  ne kadar mutlu olduklarını bir kez daha dile getirdiler.