Nihat Akkaraca Öykü Ödülü 2014

Nihat Akkaraca Öykü Ödülü – 2014

Datça Belediyesi ve Kanguru Yayınları – Kanguru Sanat Edebiyat Akademisi, Datça’nın yerel kültürünü ve değerlerini çalışmalarıyla ulusal kültür ve edebiyatımıza taşıyan araştırmacı yazar ve öykücü Nihat Akkaraca (1931 – 2009) anısına bir öykü ödülü düzenlemektedir. Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek ödülün amacı, yazınımıza özgün yapıtlar kazandırmaktır.

Yarışma koşulları:

Ödüle daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve hiçbir yerde yayınlanmamış 1 (bir) öykü ile başvurulabilir.
Konu serbesttir. Yaş sınırlaması yoktur.
Seçici kurul, yapıtları insana ve hayata yakınlık, çevreye ve topluma duyarlılık, Türkçemize uygunluk, anlatımda tutarlılık ve özgünlük ekseninde değerlendirecektir.
Öyküler 12 (on iki) punto ile bilgisayar veya daktiloda çift aralıklı yazılmalıdır.
Öyküler 7 (yedi) nüsha olarak gönderilmelidir. Katılımcılar, zarflarının içinde ayrı bir dosyaya ad-soyad, özgeçmiş, adres ve telefon bilgilerini ekleyecektir. Rumuzla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
Son başvuru tarihi 15 Temmuz 2014’dir. Öyküler elden, posta veya kargo ile teslim edilecektir. Düzenleme kurulu, posta veya kargoda yaşanabilecek gecikme ya da kayıplardan sorumlu değildir.
Sonuçlar 15 Eylül 2014’de basına duyurulacak ve Datça Belediyesi’nin internet sitesinde (http://www.datca.bel.tr) ilan edilecektir.
Ödüller; 6. Datça Öykü Günleri (Eylül 2014) kapsamında düzenlenecek törenle birincilik (1500TL ve plaket), ikincilik (750 TL ve plaket) ve üçüncülük (500 TL ve plaket) olarak verilecektir.
Seçici kurul; Jüri: Cemil Kavukçu, Aydın Şimşek, Faruk Duman, Kemal Gündüzalp, Mustafa Albayrak, Zeynep Sönmez ve Emine Azboz’dan oluşmaktadır.

Öykülerin gönderileceği adres:

Nihat Akkaraca Öykü Ödülü Datça Belediye Başkanlığı Bas. Yay. Halkla İlişkiler Müdürlüğü İskele Mahallesi Çevre Yolu Sk. No:1

48900- Datça/MUĞLA