MUCİTLER ATÖLYESİ GÜZ DÖNEMİ ATÖLYELERİMİZE KAYITLAR DEVAM EDİYOR!

MUCİTLER ATÖLYESİ GÜZ DÖNEMİ ATÖLYELERİMİZE KAYITLAR DEVAM EDİYOR!

CUMARTESİ PROGRAMI:
7 Ekim 2017- 6 Ocak 2018

10.00-10.50 Eğlenceli Deneyler (4-6 yaş)
11.00-11.50 Eğlenceli Deneyler (7-12 yaş)
12.10-13.30 Robotik (7-14 yaş)
13.30-15.00 Scratch ile Kodlama (8-14 yaş)

PAZAR PROGRAMI
8 Ekim 2017- 7 Ocak 2018 (29 Ekimde çalışmalara devam edilecek.)

11.00 -11.50 Eğlenceli Matematik&Zeka (4-6 yaş)
12.00-12.50 Seramik Atölyesi (6-12 yaş)
13.00-13.50 Eğlenceli Matematik&Zeka (7-12 yaş)
14.00-14.50 Ahşap Atölyesi (7-14 yaş)

EĞLENCELİ DENEYLER (7-12 yaş)

Eğlenceli Deneyler Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar,baloncuklar sizleri bekliyor! Ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi konuların işlendiği eğlenceli ve eğitici bir program. Sütte ebru, buzdan kolye, avucumuzdaki delik, suyu kaynatan buz, kar oluşturalım, kristal yapımı, havada uçan top, sihirli kumbara ve daha pekçok ilgi çekici deney…
Ayrıca öğrenciler atık malzemeler ve karton kullanarak bilimsel oyuncaklar tasarlayacak, yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.

EĞLENCELİ MATEMATİK & ZEKA OYUNLARI (7-12 yaş)
Atölyede çocuklar matematiğin şaşırtıcı dünyasına giriyor,sıra dışı problemler çözüyor, matematik tarihine yolculuk yapıyorlar. Fibonacci sayıları, altın oran, altıgen yapılar, dönüşüm geometrisi,mısır piramitleri, zihinden hesap teknikleri vb.ilgi çekici konuların etkinlikler yoluyla işlendiği program.
Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların zihinsel gelişimini desteklemeye yönelik etkinlikler.

ROBOT ATÖLYESİ (7-14 yaş)

Robot Atölyesi’nde legolar, sensörler, özel devreler ve parçalar kullanarak öğrenciler kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler. Öğrenciler sadece robot yapmayacak, aynı zamanda robotların çalışma prensiplerini de öğrenecekler.
Robot nedir, robotlar nasıl çalışır, sensörler ne işe yarar, temel bilimsel prensiplerin uygulamaları, problem çözümü ve robot hareketlerini programlama gibi konularda bilgi sahibi olacaklar. Uygulanacak temel eğitimler, çocukların kendi hayal gücünü kullanarak yepyeni robotlar tasarlamasına olanak sunacaktır.

SCRATCH ile KODLAMA ATÖLYESİ (8-14 yaş)

Scratch, ABD’de bulunan MIT’nin ( Massacehusetts Institute of Technolohy) geliştirdiği, çocukların kullanımına göre tasarlanmış oldukça basit bir arayüze sahip programlama ortamıdır.
Çocuklar Scratch ile etkileşimli hikayeler, oyunlar ve animasyonlar programlayabilir ve bunları online olarak paylaşabilirler.Scratch kullanımı kolay, eğlenceli, etkileşimli çocukların kolayca programlama öğrenebileceği bir araç. Scratch, renkli bir arayüze sahiptir. Bu sayede çocukları birşeyler üretmeye teşvik eder.
Scratch ile öğrenciler artık oyunu sadece oynayan değil kendi oyununu oluşturabileceklerini ve arkadaşları ile paylaşabileceklerini farkederler.

EĞLENCELİ DENEYLER (4-6 YAŞ)

Vücudumuz, duyu organlarımız, kuvvet, hareket, enerji, ses, mıknatıslar, iklim, su, buz, çevremiz gibi konuların yer aldığı eğlenceli ve eğitici bir program. Karışmayan sıvılar, renkli kıvılcımlar, beyaz baloncuklar, sis oluşturalım, kar oluşturalım, plastik top yapalım, sonsuz görüntüler, bilimsel oyuncak tasarımı vb. daha pekçok ilgi çekici deney…
Eğlenceli Deneyler Atölyesi’nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar, baloncuklar Minik Mucitleri bekliyor!

EĞLENCELİ MATEMATİK & ZEKA OYUNLARI (4-6 YAŞ)

Program sayılar, sıralama,eşleştirme, gruplama, örüntü, geometrik şekiller, parça-bütün ilişkisi vb. konuların yer aldığı, çocukların aktif olduğu eğlenceli matematik etkinlikleri ve zeka oyunlarından oluşur.
Uzaysal algılama, stratejik düşünme, mantık yürütme, konsantrasyon, eşleştirme, hafıza, hızlı düşünme ve karar verme, dikkat geliştirme, soyut düşünme, hayal gücünü geliştiren eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış zeka oyunları kullanılarak çocukların zihinsel gelişimi desteklenir.

SERAMİK ATÖLYESİ (6-12 YAŞ)

Çocuklar kil kullanarak çeşitli objeler yapacaklar, seramik sanatının inceliklerini öğrenecekler. Bilye sıvama tekniği ile mumluk yapımı, plaka tekniği ile duvar süsü yapımı, sucuk tekniği ile vazo yapımı, plaka tekniği ile obje yapımı vb. Yaptıkları objeyi beraberlerinde götürebilecekler.
Seramik atölyesinde çocuklar çanak, çömlek, vazo, duvar süsleri yaparak el becerilerini ve sanatsal yeteneklerinin geliştirecekler. Kil şekil alması kolay, alerjik olmayan bir malzemedir.

AHŞAP ATÖLYESİ (7-14 YAŞ)

Çocuklara gerçek araç gereçlerle temel marangozluk becerilerini kazandırmayı amaçlayan bir programdır. Bu program temel marangozluk işlerini çocukların yapabilecekleri şekilde basitleştirerek aktarır.
Ahşap Atölyesi, MEB tarafından hazırlanan yeni öğretim programlarının amaçladığı beceri temelli eğitim anlayışa tam destek sağlar. Bu program içerik ve uygulama esasları itibariyle bireye, tüketime dayalı yaşam alışkanlıklarından sıyrılıp üretime katkı sağlamanın önemini fark ettirir. Ahşap Atölyesi hem bireysel hem de iş birliğine dayalı çalışma alışkanlıklarını pekiştirir. Ahşap Atölyesi ince ve kaba motor becerileri ile el göz koordinasyonunu geliştirir. Ahşap Atölyesi zihinsel ve duygusal gelişime katkı sağlar. Atölye çalışmaları boyunca birey, bilgiyi tecrübeye dayalı edinirken beceriyi de uygulayarak kazanır. Böylece eğitimin yaşamsal ve anlamlı karşılığını keşfeder. Bu sayede öğrenme ve keşfetme motivasyonu artar, yaratıcılığı perçinlenir.

ADRES :

Mucitler Atölyesi Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon
Bulgurlu Mah. Libadiye Cad.No:13
Üsküdar/İstanbul (TÜRK Petrolün karşısında)
tel:0 216 650 89 50 / 0 505 394 58 44
web:www.mucitleratolyesi.com
e-mail:[email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin