MİMAR SİNAN ÖZEL OKULLARI 9. Bilim Şenliği

Okulumuzda Bilim Şenliğinin bu yıl dokuzuncusu düzenlendi. Şenlikte her kademeden öğrenciler görev aldı. 20 Mart Perşembe günü tüm gün lobi sergisiyle başladı şenliğimiz. Tüm kademelerdeki öğrenciler belirttiğimiz saatlerde öğretmenleriyle birlikte şenlik için hazırlanan lobi sergisini gezdiler.

Daha önce lise öğrencilerine dağıttığımız tercih formları ile 20 Mart Perşembe günü öğleden sonra gerçekleşecek olan eş zamanlı sunumlardan hangisine katılmak istedikleri tespit edildi. Sonrasında öğrencilerimiz tercihleri doğrultusunda; ”Evrim”, “Nükleer Radyasyon” , “Yüzey Aktif maddeler”, “Büyük Patlama ve “Popülerleşen Tarih” sunumlarını izlediler.

İkinci gün 7 ve 8.sınıflara yönelik atölyeler oldukça ilgi çekiciydi. 4.ders saatinde Fen Lisesi öğrencileri, bölüm öğretmenleriyle birlikte atölye çalışmalarını gerçekleştirdi. Hidrobiyoloji atölyesinde İstanbul Üniversitesinden gelen Araştırma Görevlisi Emre YEMİŞKEN ile birlikte her öğrencimiz balık diseksiyonu yapma fırsatı buldu. Kimya atölyesinde öğrencilerimiz kendi mumlarını yaparken, fizik atölyesinde elektrik böceği, astronomi atölyesinde ise el planetaryumu yaptılar.

5 ve 6.sınıflar için düzenlenen “Dünya Su günü” etkinliği, kuraklıkla karşı karşıya olduğumuz şu günlerde suyun önemi ile ilgili bir sunum ile başladı. Su bilgi yarışması, 6.sınıf öğrencilerimizin hazırladığı neon lambalarla renklenen dans gösterisi ile sona erdi.

ADRES:

İnönü Cad. No:89 Mimarsinan

Büyükçekmece

34535 İSTANBUL

TÜRKİYE

TELEFON : 0(212) 881 36 30

FAKS: 0(212) 883 21 25

http://www.mskolej.k12.tr/