MERZİFON FATİH İLKOKULU 2/A SINIFI HAYAT İZİM PROJESİ KAPSAMINDAKİ ETKİNLİKLERİNİ BAŞARI İLE TAMAMLADI

            Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yalnızlaşan çocukların azalan özgüven, sorumluluk ve motor becerilerini geliştirmek amacıyla yapılacak çeşitli etkinlikleri kapsayarak, çocukların kendilerini ifade etme becerilerini arttırarak, miniklerin değişen dijital dünyada tüketici olmak yerine, üretici olmalarına katkı sağlayacak  Amasya Merzifon Fatih İlkokulu 2/A Sınıfı öğrencileri, Öğretmen Murat AKÜZÜM rehberliğinde Türkiye genelinde 10 okulun ortaklığında gerçekleşen birbirinden güzel 4 farklı etkinliğin yer aldığı ve 3 ay süren  e Twining “HAYAT İZİM” projesi sona erdi. 

            Pandemi döneminde miniklere psikolojik destek sağlayacak ve özgüven kazandıracak Yetiştiriyorum, Mutfak Sanatı, İleri Dönüşüm ve Geleneksel Çocuk Oyunları Etkinliklerinden oluşan Hayat İzim Projesi öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Projenin ilk ayağı olan Yetiştiriyorum Etkinliği Kapsamında Tohumdan başlayarak bitkiler yetiştirilmiş ve boyları düzenli olarak ölçülmüştür. Bu etkinlikle öğrencilerde sorumluluk bilinci geliştirilerek özgüven kazanmaları ,bitkilerin yetişme aşamaları ile cm kavramını uygulamalı olarak öğrenmeleri amaçlanmıştır. Bu kapsamda:

 

Projenin ikinci ayağı olan Mutfak Sanatı Etkinliği Kapsamında Minik şeflerimiz tariflerini kendileri seçen Başşef  arkadaşları ile aynı anda Zoom üzerinden  Sütburger,Eti Cin Kurabiye, Magnolya, Mercimek Köfte, Bisküvili Pasta, Sürpriz Dolgulu kek,Tosbağa Kurabiye, Şipşak Poğaça yaptılar. Ortaya çıkan ürünlere ait sunumlarımız.

 

 

 

 

e-Twinning Hayat İzim Projesinin 3. ayağı olan İleri Dönüşüm Etkinliği kapsamında Öğrenciler  geri dönüşüm malzemeleri ile ayrı bir ekonomik değer üretecekler.

ileri donusum 1

ileri donusum 2

ileri donusum 3

ileri donusum 4

Hayat İzim Projesinin 4. Ayağı olan Geleneksel Çocuk Oyunlarının öğrenilmesi ve oynanmasının yaygınlaştırılması kapsamında miniklere 18 oyun öğretilmiş ve yaz tatili boyunca teknolojik aletlerden birazda olsa uzaklaşmalarına katkıda bulunulması hedeflenmiştir.

geleneksel cocuk oyunlari 1

geleneksel cocuk oyunlari 2

geleneksel cocuk oyunlari 3