Maktek 1. Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması

Maktek 1. Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgahı Tasarım Yarışması

Yarışma, Türkiye genelindeki tüm meslek liselerindeki 10., 11.,12. Sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışma kapsamında, eğitim amaçlı, ekonomik CNC kontrollü 2 eksenli torna tezgâhı tasarımı yapılacaktır. Tezgâhın üretilebilmesi için gerekli olan tüm tasarımın (mekanik ve elektronik tasarımın yapılması, uygun kontrol ünitesinin seçilmesi) yapılması beklenmektedir.

Gerçekleştireceğiniz çalışma ile hem ülkemize hem okulunuza hem de kendinize katma değer sağlamış olacaksınız. Birinci olan grup, tasarımını gerçekleştirdiği CNC torna tezgahının üretilmesinin ve ileride tüm meslek liselerinde görebilme ihtimalinin gururunu yaşayacak. Bunun haricinde, tasarımınızın dereceye girmesi halinde çeşitli hediyeler kazanacaksınız.

KATILIM KOŞULLARI

• Yarışmaya katılım sağlayacak grup üyelerinin ve grup liderinin tamamının, Türkiye genelindeki meslek liselerinde yer alan 10., 11.,12. sınıf öğrencisi olması zorunluluktur. Ön elemeyi geçen gruplarda yer alan her bir katılımcı, okulundan alacağı ve öğrenci statüsünü belgeleyen belgeyi TİAD’a iletmek zorundadır. Belgelerin TİAD’a nasıl ve ne sürede iletileceği, ön elemeyi geçen her bir ekibin üyelerine TİAD tarafından elektronik posta ile bildirilecek ve www.altinpergelyarismasi.com web sitesinde ilan edilecektir. Öğrenci belgelerini TİAD’a belirtilen süre içerisinde iletmeyen gruplar yarışmadan elenecektir. Grubun yarışmaya devam edebilmesi için en az 5 üyesinin olması zorunluluktur.

• Yarışmaya bireysel katılım sağlanamamaktadır. Yarışmaya grup olarak (en az 5, en fazla 7 kişi) katılım sağlanacaktır. Grubun temsilcisinin öğretmen olması zorunluluktur.

• Yarışmaya, her okuldan en fazla 1 proje ile katılım sağlanabilir.

• Okullarda, üzerinde çalışma yapılmakta olan proje var ise, teknik şartlara uygun olması
durumunda bu proje ile de yarışmaya katılım sağlanabilir.

• Yarışmacılar, başvuru aşamasında kendilerine en fazla 30 karakterden oluşan (boşluklar dahil) bir ekip adı belirlemek zorundadır. Ekip adlarının, hazırlanacak proje ile ilişkili olması ve akılda kalıcı olması tavsiye edilir.

• Yarışmaya başvurular yalnızca www.altinpergelyarismasi.com web sayfasında yer alan “Ön Başvuru Formu” aracılığı ile kabul edilir. Başka kanallardan yapıldığı iddia edilen başvurular kabul edilmeyecektir.

• Yarışma dili Türkçedir. Yarışma web sitesinde yer alan “Ön Başvuru Formu” ve işbu doküman ile talep edilen diğer belgeler Türkçe olarak hazırlanacaktır. Başka dilde hazırlanan evraklar, değerlendirmeye alınmayıp elenecektir.

• Yarışmaya katılacak gruplarda yer alan tüm öğrencilerin “Ön Başvuru Formu”nda talep edilen bilgileri eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunun doldurulmasının ardından, TİAD tarafından yapılacak bildirilerin tamamı tüm ekip üyelerine yapılacak olup, iletişimde “Ön Başvuru Formu”nda belirtilen ekip üyelerinin elektronik posta adresi ve cep telefon numarası bilgileri kullanılacaktır. Başvuru formunda yer alan bu bilgilerin doğru olmaması veya sonradan değişmesi sebebiyle, bildirimlerin ekip üyelerine ulaşmamış olmasından, TİAD sorumlu değildir.

• Başvuruda bulunan grubun tüm ekip üyeleri, “Ön Başvuru Formu”nda verilecek olan bilgilerin doğru ve kendilerine ait olduğunu, yanlış bilgi verilmesinin tespit edilmesi halinde başvurunun herhangi bir gerekçe göstermeksizin iptal edileceğini peşinen kabul eder.

• Başvuruda bulunan kişiler, kişisel bilgilerinin “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”nun izin
verdiği ölçüde işlenebileceğini kabul eder.

• www.altinpergelyarismasi.com web sayfası üzerinden doldurulan “Ön Başvuru Formu”nun
sistem üzerinden gönderilmesini takip eden 24 saat içerisinde, tüm ekip üyelerine formun
TİAD’a ulaştığını teyit eden bir elektronik posta gönderilir.

• Gruplar “Ön Başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmakla ve son başvuru tarihi olan 16 Mart 2018 saat 18:00’a kadar, form üzerinde yer alan “Formu Gönder” butonuna tıklayarak TİAD’a göndermekle yükümlüdür, aksi takdirde kayıt tamamlanmamış sayılır. Tamamlanmayan başvurular TİAD tarafından dikkate alınmaz. Eksik ve hatalı doldurulan ya da geç gönderilen Ön Başvuru Formlarına ilişkin TİAD herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Ön Başvuru Formunda doğru olmayan bir bilgi sağladığı tespit edilen grup ve grup üyeleri yarışmadan elenir, ödül kazandı ise ödülü geri alınır.

• Yarışmaya katılan her projede özgünlük, daha önce üretilmemiş olması, daha önce düzenlenen başka bir yarışmaya katılım sağlamamış olması şartları aranmaktadır.

• Yarışmaya gönderilen projenin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.

• TİAD Personeli, Değerlendirme Komitesi Üyeleri, yarışma sekretaryası ve TİAD Üye Firma
yöneticilerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

• Yukarıda sayılan maddelerden herhangi birine aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili tasarımlar yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül kazandıysa, TİAD Genel Sekreterliğince ödülü geri alınır.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

http://www.altinpergelyarismasi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.