Liseler Arası Girişimcilik Yarışması

VEFA LİSESİ
Liselerarası Start-Up Yarışması
YARIŞMA ŞARTNAMESİ

KONUSU
Yarışma konusu; ülke çapında ortaöğretim kurumlarından başvuracak ekiplerin geliştirdikleri iş fikirleriyle yarışacağı ve dereceye girenlerin yatırım görüşmelerine kabul edileceği girişimcilik ve inovasyon yarışması.

İÇERİK
Yarışmaya katılacak iş fikirlerinin hali hazırda piyasada bulunan modellerden ziyade özgün, inovatif ve çevre odaklı çözümlerle desteklenmesi gerekmektedir.

HEDEF KİTLESİ Liseler Arası Girişimcilik Yarışması
Ortaöğretim okullarındaki öğrencileri kapsamak üzere hazırlık -9.-10.-11. sınıf öğrencileri arasında girişimcilik yarışması.

KATILIM KOŞULLARI
1. Takımlar pazarlama, inovasyon ve gençlik olmak üzere toplam üç kategoride birer çalışma ile yarışmaya katılacaktır.

2. Takımlar en az üç en fazla altı takım üyesinden oluşabilir.

3. Her takım kendi içinde bir başkan seçmekle yükümlüdür.

4- Yarışmaya katılacak takımların iş fikirlerini yazılı olarak belirttikleri bir dilekçeyi
11.03.2019- 02.04.2019 arası yarışma komitesine bildirmeleri gerekmektedir.

5- Yarışmaya katılacak takımların iş fikirlerini görsel materyallerle ve grafiklerle desteklenmiş 16:9 formatında bir Powerpoint slaytıyla jüri üyeleri ve katılımcılara sunması gerekmektedir.

6- Başvurular [email protected] e-posta adresine yapılacaktır.

YARIŞMA KOŞULLARI
1. Takımların belirtilen e-posta adresine üyelerin; isim, soy ismini belirterek iş fikirlerini açıklayan bir dilekçeyi iletmeleri gerekmektedir.

2. İş fikirlerinin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

3. Yarışmaya katılan eserler bir girişimci, bir yatırımcı, bir iş insanı ve girişimcilik kulübü başkanından oluşan jüri üyeleri tarafından değerlendirilecektir.

BAŞVURUNUN YAPILACAĞI YER
Takımlar; üyelerinin isim, soy ismini belirterek istenilen doküman ile birlikte [email protected] adresinden başvurularını yapacaktır.

DEĞERLENDİRME KURULUNDA KİMLERİN YER ALACAĞI ve ŞEKLİ
1. Vefa Lisesi Müdürlüğü tarafından oluşturulan değerlendirme komisyonunca;
Liseler arası start-up yarışmasında pazarlama, inovasyon ve gençlik alanında kategori birincisi ve bir genel klasman birincisi seçilecektir.
2. Yarışmada dereceye giren takımlar sertifika, eğitim kampı ve teknoloji stajı ile ödüllendirilirken, genel klasman birincisine bu ödüllerin yanı sıra Vefa Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı ile tecrübe paylaşımı olanağı sağlanacaktır.
3. Start-up yarışmasında; Pazarlama, inovasyon, işbirliği ve insan kaynakları yönetimi ve genel klasman ödül konuları olarak belirlenmiştir.

ÖDÜL
Yarışmada ilk üçe giren ekipler Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu ve Vefa Lisesi Eğitim Vakfı ile beraber düzenlenecek olan girişim değerlendirme toplantısına davet edilecektir. Dereceye giren ekiplere yapılacak plaket takdiminin yanı sıra, günün anısına tüm katılımcılara Vefa Lisesi Müdürü Abidin BAŞARSLAN imzalı bir katılım sertifikası takdim edilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ
Takımlarca seçilen iş fikirlerinin [email protected] adresine Gönderilmesi 11.03.2019- 02.04.2019
Yarışma Tarihi. 17.04.2019
Sonuçların Açıklanması. 18.04.2019

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.