Lise Öğrencileri, Üniversite Öğrencileri ve Mezunlar için Kariyer ve İş Fuarı

Kariyer Fuarı
Kariyer ve İş Fuarı

WANTED Kariyer ve İş Fuarı; üniversite öğrencilerini ve yeni mezunları, Türkiye’den ve dünyadan önde gelen markalarla fark yaratan bir ortamda buluşturuyor!

Kendinize En Uygun Mesleği Nasıl Seçersiniz?

Başarılı bir kariyere sahip olmanın sırrı, mutlu olacağınız ve severek ilerleyeceğiniz bir mesleğe sahip olmaktan geçer. Doğru meslek seçimi ise ilgi alanlarınız, becerileriniz ve beklentileriniz doğrultusunda şekillenir.
İlgi alanlarınızın farkında olmak, yapmaktan hoşlandığınız ve hoşlanmadığınız şeyleri değerlendirmek bu süreçte faydalı olacaktır. Örneğin yemek yapmaktan hoşlanmayan biri şef olmak istemez değil mi?
İlgi alanlarınızın yanında beceri ve yeteneklerinizi tanımak da oldukça önemlidir. Örneğin yönetici pozisyonunda bir kariyerin hayalini kuruyorsanız kendinize “Başkalarının sorumluluğunu almaya hazır mıyım?” gibi soruları mutlaka yöneltmelisiniz.
En son adım ise, çizmek üzere olduğunuz kariyer yolunun beklentilerinizi karşılayıp karşılamayacağını tartışmak olabilir. Basit bir şekilde düşünürsek, maaş beklentisi yüksek olan kişiler hedeflerini buna göre belirlemelidir.
Kariyer seçiminin büyük bir karar olduğunu ve aslında hayatınızın geri kalanı için seçeceğiniz bir yaşam biçimi olduğunu düşünerek hareket etmelisiniz.
Duyduklarınız biraz endişelenmenize sebep olmuş olabilir ama inanın buna hiç gerek yok! Aradığınız tüm cevaplar, WANTED Kariyer ve İş Fuarında!

TED Üniversitesi WANTED Kariyer ve İş Fuarı; üniversite öğrencilerini ve yeni mezunları, Türkiye’nin önde gelen markaları ile fark yaratan bir ortamda buluşturmaktadır. Sektörlerin önde gelen firmaları, WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nda kendini keşfeden, yenilikleri ve değişimleri yakalamaya hazır, fark yaratan potansiyel çalışma arkadaşlarıyla tanışmakta, doğru ve dinamik insan kaynağına ulaşma imkânı bulmaktadır.

Sektörlerin Önde Gelen Firmaların Yer Aldığı “Fuar Alanı”
“Sessiz Oda” Görüşme Alanları
Start-Up Sahası
Kariyer Dersleri
Workshoplar

TED Üniversitesi, her yıl mart ayında “Kariyer ve İş Fuarı” düzenleyerek TED Üniversitesi ve diğer üniversite öğrenci ve mezunlarını Türkiye’nin önde gelen markaları ile fark yaratan bir ortamda buluşturmaktadır. Bu sene ise değişen ve gelişen konsepti ile “WANTED Kariyer ve İş Fuarı” olarak 03 Mart 2020 tarihinde düzenlenecektir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nın amacı; TED Üniversitesi ve diğer üniversite öğrencilerini, yeni mezunları ve iş/staj arayan herkesi, Türkiye’nin önde gelen markalarıyla aynı çatı altında buluşturmaktır. Aynı zamanda, Türkiye’nin önde gelen markalarını da kendini keşfeden, yenilikleri ve değişimleri yakalamaya hazır, fark yaratan çalışma arkadaşı adayları ile tanıştırmayı, doğru ve dinamik insan kaynağı ile buluşturmayı hedeflemektedir.

WANTED Kariyer ve İş Fuarı’nda ziyaretçiler, sessiz odalar, seminerler, paneller ve firma tanıtımları aracılığıyla sektörlerin önde gelen firmaları ile birebir iletişim kurmakta, firmaları ve sektörleri yakından tanımakta, kariyer ve staj imkanlarından haberdar olmakta, katılımcı firmaların bir parçası olmanın koşullarını öğrenmektedir.

Katılımcı firmalar ise bir işveren markası olarak, gerçekleştirdikleri sunumlarla gelecekteki çalışma arkadaşı adaylarına kurumlarını ve sektörlerini yakından tanıtmakta; çalışma ortamlarını, sistemlerini ve kurumun beklentilerini anlatmaktadır. Firmalar bu sayede, ileride daha verimli çalışma ortamı yaratabilmek ve doğru insan kaynağına ulaşabilmek adına fırsat bulmaktadır.

Böylelikle lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve mezunlar, eğitimlerinin sektörde nasıl şekillendiği hakkında bilgi sahibi olmakta, çalışmak istedikleri firmaları ve sektörleri yakından tanımakta ve firmalarla iletişime geçerek iş ve staj başvurularında bulunabilmektedir.

https://wantedkariyerfuari.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin