Lisansüstü Buluşmaları: Sosyal ve Beşeri Bilimler

Beşeri Bilimler
Beşeri Bilimler

Lisansüstü Buluşmaları: Sosyal ve Beşeri Bilimler

Sosyal ve beşeri bilimler alanlarında yürüttüğünüz yüksek lisans ve doktora çalışmalarınızı meslektaşlarınızla tartışmaya hazır mısınız? 22 Mart 2018 tarihinde dördüncüsü düzenlenecek olan Lisansüstü Buluşmaları için başvurular açıldı.
Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, 22 Mart 2018 tarihinde farklı bölümlerde ancak birbirine yakın disiplinlerde çalışmalar yürüten sosyal ve beşeri bilimler yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tanışabileceği ve çalışmalarını paylaşabileceği geniş katılımlı bir sempozyum düzenlemektedir.

Böylesi bir karşılaşmanın disiplinler arasındaki etkileşimi görünür kılmasını hedefliyoruz. Bu buluşmanın lisansüstü öğrencilerin tartışma ortamlarını zenginleştirerek bakış açılarını güçlendireceği ve ilgili araştırmacıların yeni işbirlikleri geliştirmelerine bir zemin oluşturacağını umuyoruz.

Katılım için tezin herhangi bir aşamasında olmak yeterlidir. Amaç tezlerin sonuçlarını tartışmaktan çok yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunmak ve geri bildirimlerle yeni içgörü ve yaklaşımlar kazanmaktır.

Toplantıya katılmak için sosyal ve beşeri bilimlerin herhangi bir alanında tez çalışması yapan araştırmacıların, bu sayfadan indirilebilecek olan formu doldurup [email protected] adresine göndermesi yeterlidir. Toplantıdan önce gönderilen bilgiler bir kitapçıkta toplanacak ve toplantıya katılanlara dağıtılacaktır.

Türkiye’deki tüm üniversitelere açık olan buluşmada sunum dili Türkçedir. Farklı disiplinlerden gelen araştırmacıların tanışmaları ve görüş alışverişinde bulunmaları amaçlandığı için sunumlarda çalışma alanına özgü terminoloji içermeyen anlaşılır bir dil kullanılması ve sunumların 15 dakika ile sınırlandırılması gerekmektedir. Tüm sunumlara katılan başvuru sahiplerine sempozyum sonunda katılım belgesi verilecektir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 10 MART 2018
BAŞVURU FORMUNU İNDİRİN
Form [email protected] adresine gönderilecektir.

TARİH: 22 MART 2018, Perşembe
SAAT: 9:00 – 17:00
YER: ÖZGER ARNAS SALONU, GÜNEY KAMPÜS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin