Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü

Kimya, biyoloji,elektronikgibi birçok dalı eğlenceli deneylerle öğrencilere sevdiren Bilim Kulübü’nde ilk olarak23 Nisanve Akçakoca İlköğretim Okulu öğrencileri eğitim gördü.

Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin bilime olan ilgisini artırmak, bilimi seven bir toplum oluşturmak amacıyla hayata geçirilen BTK şimdilerde yeni misafirlerine kapılarını açıyor. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan protokol kapsamında, kentteki tüm ilköğretim okullarının 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri Bilim veTeknolojiKulübü’nden faydalanacak.

Astronomi, elektronik, kimya, biyoloji, mekatronik, robotik, roket ve havacılık gibi alanlarda uygulamalı bilgiler alan öğrenciler yeni şeyler öğrenmenin keyfini yaşadı. Eğlenceli deneylerle anlatılan bilim ve teknoloji dersleri öğrencilerin büyük beğenisini kazandı. Öğrenciler yapılan eğitimlerin dersleri için de çok faydalı olduğunu söyleyerek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Kulübü önemli bir etkinliğe hazırlanıyor. 07- 12 Şubat günlerinde yapılacakKocaeli Bilim Günleri için çalışmalar son noktaya geldi. Öğrencilerin büyük ilgisini çekmesi beklenen bilim günlerinde bilim kampı, konferanslar ve birçok şenlik düzenlenecek.

CİHAN