KIRCALI MTAL LOGO ‘DA TÜRKİYE İKİNCİSİ

KIRCALI MTAL
KIRCALI MTAL

KIRCALI MTAL LOGO ‘DA TÜRKİYE İKİNCİSİ

            İLESAM(Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) T.C. Kültür Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile düzenlenen TÜRKİYE’deki Tüm Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin“Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” 3.Ulusal Slogan ve Logo Yarışması Sonuçlandı. Ödül Töreninin 24 Mayıs’ta Ankara’da yapılacağı yarışmada İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Aziz Çınar, Lise Kategorisi Logo dalında Türkiye ikincisi oldu.

SLOGAN ve LOGO YARIŞMASIAdı Başarıyla Özdeşleşen Okul

 

           Konuyla ilgili bilgi veren okul müdürü Abdurrahim Mercan; “Okul olarak kültür,sanat,sağlık alanlarında yapılan yarışma ve faaliyetlere katılıyor, her yıl önemli başarılara imza atıyoruz. Edebiyat öğretmenimiz A.Metin Kürümoğlu’nun danışmanlığında katıldığımız bu yarışmada Türkiye ikinciliği aldık. 2015 yılında da katıldığımız aynı yarışmada da Türkiye birinciliği kazanmıştık. İlimize ve ilçemize kazandırdığımız bu başarıdan dolayı çok mutluyuz. Okulumuzun katıldığı yarışmalarda her yıl  ülke finalisti, il ve ilçe birincilik ve ikincilikleri kazanmaktayız. Bu yarışmada gösterdiği başarıdan dolayı öğrencimiz Aziz Çınar’a ve danışman öğretmeni A.Metin Kürümoğlu’na teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.” Dedi.

 İkinci Kez Türkiye Derecesi

           Danışman öğretmen A.Metin Kürümoğlu ise; “Okulumda göreve başladığımdan bu yana yapılan ve danışmanlığını yaptığım yarışmalarda yüzü aşkın derece aldık. Bu durum bizi çok sevindirmekte ve öğrencilerimizi de derslerine motive etmektedir. En son 2015 yılında Türkiye birinciliği almıştık. Değişik yarışmalarda da yirmiyi aşkın Türkiye finallerinde yarışmıştık. Okulumuz il,ilçe, Türkiye elemelerindeki başarılarıyla adından söz ettiren bir okul olmuştur. Öğrencimizin başarısının devamını diler, desteklerinden dolayı okul müdürüm Abdurrahim Mercan’a teşekkür ederim.” Dedi.

 

             Logo dalında Türkiye birincisi olan 12. Sınıf öğrencisi Aziz Çınar da; “Resim ve çizim alanında yeteneğim var. Bu yeteneğimi değerlendirme amacıyla öğretmenlerimin teşvikini gördüm. Edebiyat öğretmenim A.Metin Kürümoğlu’nun yönlendirmesi ve danışmanlığıyla bu yarışmaya katıldım. Çok mutluyum. Okulumuzun başarı tarihine önemli bir katkı yaptığımdan çok mutluyum. Metin hocama ve okul müdürüm Abdurrahim Mercan’a teşekkür ederim.” Dedi.

Yarışmanın ödül töreninin 24 Mayıs  2017 Çarşamba günü Saat:13.30 ‘da Ankara/Yunus Emre Kültür Merkezi’nde (Altındağ) yapılacağı öğrenildi.

BURSA İNEGÖL İnegöl Salih İbrahim Kırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
http://inegolsml.meb.k12.tr/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

nineteen − 13 =