KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK eTwinning PROJESİ

eTwinning
eTwinning Projesi

‘’KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK’’ eTwinning PROJESİ

Antalya Elmalı Mehmet Subaşı İlkokulu 1/A Sınıfı Öğrencileri ve Fatma DAŞAR ‘‘KENDİNİ ARAYAN ÇOCUK’’ adlı e Twinning Projesini Yürütüyor
Projemizin kuruculuğunu Rize Merkez Kurtuluş İlkokulu Sınıf öğretmeni Canan AŞIK AVLUK ve İstanbul Tuzla Mimar Sinan İlkokulu Sınıf öğretmeni Perihan Söngüt Akgöz öğretmenlerimiz yapmaktadır. Projemiz, Türkiye’den 9 Türk ortak ile yürütülmektedir.

Projemizde, İlk okuma yazma öğretimi, ilköğretimin en önemli etkinliklerindendir. İlk okuma- yazmayı etkileyen birçok zihinsel, psikolojik ve sosyoekonomik değişken vardır. Gardner her bireyin zekâ düzeylerinin özerk yetenekler tarafından oluştuğu ve sekiz zekâ gücünün var olduğunu savunmaktadır. Bu projemiz ile, ilköğretim birinci sınıf öğrencilerinin çoklu zekâ profilleri ile ilk okuma becerileri arasındaki ilişkiyi gözlemleyip, birinci sınıf öğrencilerimizin okuma -yazma sürecinde daha etkili ve verimli öğrenmelerini sağlamak; akademik ve sosyal yönlerini geliştirmek; her öğrencinin güçlü yönlerini keşfetmeleri ve farklılıklarla daha güçlü olduğumuzu içselleştirmeleri, okula mutlu ve yeni şeyler öğrenme isteği ile gelmeleri sağlamak; değerli olduklarını hissettikleri, empati yönü güçlü, çevresine duyarlı, gelişmeye açık, çağın gereksinimleri ile donatılan mutlu, sağlıklı, kendini arayan, kendini keşfeden, her daim kendini geliştiren öğrenciler yetiştirmek amacımız.

Projemizde, disiplinler arası ilişki kurarak tam öğrenmenin gerçekleşmesi sağlanacak. Projemiz amacına uygun ve öğrencilerin uygulayabilecekleri Web2.0 araçları ile desteklenirken mutlu, başarılı ve donanımlı öğrenciler yetiştirmek amacımız. Projemizde günümüzde kodlama, stem, doğa vb. alanların çıkış noktası olarak tüm disiplinlerini bünyesinde bulundurarak öğrencilerimizin kendilerini keşfetmeleri ,ilgi ve yetenekleri doğrultusunda geleceklerini şekillendireceklerdir.

Projemiz, 5 ay sürecek olup eylül ayında başlayıp, ocak ayında sona erecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

eleven − 5 =