KARAMAN BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ AÇIYOR

Karaman’dadeğişim devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Yunuskent Spor Merkezini hizmete açanKaraman Belediyesi, her hafta bir açılış programında yarın (8 Haziran Cuma);Türkiye’de çok az sayıda bulunan Deneme ve Bilim Merkezi’ni şehrimizekazandırıyor.

Araştıran,deneyerek öğrenen gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak istediklerini söyleyenBelediye Başkanımız Kâmil Uğurlu; “Deneme ve Bilim Merkezi gençlerin ufkunuaçacak” dedi.

Fizik,kimya ve biyoloji dallarında öğrenme ve deneme istasyonlarının bulunduğumerkezde öğrenciler; araştırma ve deney yaparken görevli öğretmenlerden de bilgialabilecek.

Karaman Belediyesi Sağlık Polikliniği’nin üst katındafaaliyet gösterecek merkezden 7’den 70’e herkes faydalanabilecek.

BilimMerkezi’nde; deney setleri, fen araç ve gereçleri, araştırma ve eğiticiprogramların sunulduğu bilgisayarlar, bilimsel dergi ve kitapların yer aldığıkütüphane, sunum ve konferansların yapılabileceği salonlar bulunuyor.

Merkezde ayrıca okullar arasındabilim şenliği, proje yarışmaları düzenlenerek bilimsel uğraşıların geliştirilmesinekatkı sağlanacak.

Karaman Belediyesi Deneme veBilim Merkezi 8 Haziran Cuma günü saat 11.00’de, İsmetpaşa Caddesi EskiBelediye Binasının üçüncü katında törenle hizmete açılacak.