İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. Kariyer Günleri

İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. Kariyer Günleri iş dünyası ve öğrencileri bir araya getirdi

İş dünyası ile üniversite öğrencilerini bir araya getiren İzmir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. Kariyer Günleri etkinliği verimli geçti. BSS Boray AŞ. , Balnak AŞ. , Netle Yazılım ve e+ Eğitişim yöneticileri ile bir araya gelen İzmir Üniversitesi öğrencileri, iş dünyasının kendilerinden beklentilerini ve piyasanın son durumunu birinci ağızdan öğrendi. Öğrencilere firmalarını tanıtan yöneticiler, geleceğin çalışanlarına önemli bilgiler verdi.
Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Ege’nin konuşması ile başlayan Kariyer Günlerinde BSS Boray AŞ. İnsan Kaynakları Koordinatörü Müge Altınkalp, İnsan Kaynakları Uzmanı Efe Seç, Balnak AŞ. Satış Müdürü Gurur Eralp, Satış Pazarlama Sorumlusu Uğur Yarar, Netle Yazılım Genel Müdürü Göksel Üçer ve e+ Eğitişim İzmir Bölge Yöneticisi Can Uğurcan öğrenciler ile bir araya geldi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Sunumları sonunda Dekan Prof. Dr. Tuncay Ege, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Gözde Ulutagay ve Yrd. Doç. Dr. Bayram Ali Su konuklara teşekkür belgesi takdim etti.
Fark yaratın
BSS Boray AŞ. İnsan Kaynakları Koordinatörü Müge Altınkalp, iş başvurularında artık üniversite eğitimi kadar özgeçmişte yer alan üniversite eğitimi sürerken yapılan çalışma deneyimleri, hedeflerin belirlenmiş olması ve diğer adaylarla arada fark yaratacak özelliklerin öne çıkarılıp çıkarılmadığının önemli olduğunu söyledi. İzmirli bir firma olarak İzmir üniversitelerinden mezun olanlara daha fazla olanak sağlama eğiliminde olduklarını ifade eden Altınkalp, yaratıcı, istekli, işini ve kurumunu sahiplenen öğrenciler için staj ve part-time iş olanaklarının olduğunu belirtti.
Lojistik sektörü için mühendislik çok önemli
Tüm Türkiye ve Avrupa’nın önemli merkezleri arasında hizmet verdiklerini belirten Balnak A.Ş. Satış Müdürü Gurur Eralp ise “Ürün değil hizmet üretmemiz nedeni ile özellikle Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarına çok ihtiyacımız oluyor. Müşterinin hizmet takibini teknoloji üzerinden yapması, sektörümüzdeki bilgisayar ve endüstri mühendislerine olan ihtiyacı arttırıyor” diye konuştu. Eralp yabancı dilin gerek iş gerekse günlük hayattaki önemini vurguladı. Öğrencilerin ilgisinden memnun kalan Balnak A.Ş. temsilcileri her zaman destekleyeceklerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin