IV. Manisa Web Tasarım Yarışması

IV. Manisa Web Tasarım Yarışması

IV. Manisa Web Tasarım Yarışması, “Manisa Mesir Macunu” sloganıyla, Manisa Mesir Macununu özgün bir şekilde tanıtmayı sağlamak ve diğer taraftan bilişim ve internet teknolojileri alanında öğrencileri teşvik etmek ve desteklemek amacıyla amatör ruhla yapılmaktadır.

Bu yarışmaya belirtilen kategoriler düzeyinde Milli Eğitim (ilköğretim ve orta öğretim) öğrencileri ve Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri katılabilecektir .Katılacak yarışmacıların, kendilerine rehberlik edecek bir öğretmen ya da öğretim elemanını danışman göstermeleri ve istenildiğinde öğrenciliklerini belgelendirmeleri gerekmektedir. Yarışmacıların öğrenci olmadıkları tespit edildiğinde yarışmadan diskalifiye edileceklerdir. Ödül almışlarsa ödülleri geri alınacaktır.

Ayrıca tüm kategorilerde seçilme şartlarını sağlamayan siteler, organizasyonun herhangi bir safhasında önceden bildirilmeden diskalifiye edilebilir. Daha önceden yapılmış bir web sitesini, tasarımını, içeriğini ya da kodlamasını taklit eden veya kopyalayan siteler ile şablon yada hazır portal kullanılarak hazırlanmış siteler değerlendirme süresi içinde ve/veya sonrasında diskalifiye edilecek;bu sitelere ödül verilmesi durumunda, verilen ödüller geri alınacaktır.

Kendisi veya birinci derece yakınları yarışma organizasyonu içinde yer alanlar bu yarışmaya katılamaz, katıldıkları takdirde yapıtları değerlendirmeye alınmaz.

Seçim kriterlerine uygun olan, zamanında yapılan, başvuru formunda bilgileri eksiksiz olarak iletilmiş tüm başvurular aday olarak değerlendirmeye tabi tutulur.

Başvurusu yapılan tüm siteler, standart web tarayıcıları ile internette erişilebilir olmalıdır.

Kategoriler

Amatör ruhla düzenlenen yarışmamız üç kategoriden oluşmaktadır. Birinci katılımcı profilini Milli Eğitim İlköğretim öğrencileri, ikinci katılımcı profilini Milli Eğitim ortaöğretim öğrencileri ve üçüncü katılımcı profilini ise Celal Bayar Üniversitesi öğrencileri oluşturmaktadır. Yarışmaya katılacak olanların, kendilerine rehberlik etmek üzere bir öğretmen yada öğretim elemanını danışman olarak bildirmeleri gerekmektedir.İstenildiği takdirde öğrenciliklerini belgelendirmeleri zorunludur.

Milli Eğitim İlköğretim Öğrencileri

Milli Eğitim Ortaöğretim Öğrencileri

Celal Bayar Üniversitesi Öğrencileri

Takvim
Yarışmaya  Son Başvuru     25 Şubat 2011
Başvuru Onaylarının Gönderilmesi 26 Şubat 2011 – 1 Mart 2011
Proje Son Teslim 20 Mart 2011
Proje Değerlendirme Süreci 21 Mart 2011 – 23 Mart 2011
Ön Eleme Değerlendirmeleri      21 Mart 2011 – 22 Mart 2010
Final Değerlendirmeleri 23 Mart 2011