İstanbul Oyun Girişimciliği Akademisi Projesi

İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile Çekmeköy Belediyesi tarafından hazırlanan ve Özyeğin Üniversitesi, Oyunder, Helyum, ortaklığı ile yürütülen İstanbul Oyun Girişimciliği Akademisi: 9999in1 Space İstanbul Oyun Girişimciliği Akademisi Projesi teknik inceleme toplantısı Çekmeköy Belediyesi’nde gerçekleşti. Toplantıda projenin yol haritası ve proje sürecinde izlenecek adımlar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Eğitimler, ekipman desteği ve girişimcilere yeni fırsatlar…

Proje ; 3 farklı seviyedeki oyun girişimcisine hitap eden, yüzlerce oyun girişimcisinin yetişeceği eğitim programı, hali hazırda oyununu üreten ekiplerin büyüyüp devleşeceği kuluçka ve hızlandırma programları, sektör uzmanlarından mentorluk fırsatları, hackathonlar ve çok daha fazlası gerçekleştirilerek Türk Oyun Girişimciliği Ekosistemine katkı sağlayacak.

Level1: Oyun Girişimciliğine meraklı kodlama bilgisi temel seviyede daha önce hiç oyun yayınlamamış, ekibi olmayan bireyler

Level2: Orta derecede kodlama bilgisine sahip, en az bir oyun yayınlamış ekipler (en az iki kişi).

Level3: Daha önce 1 den fazla oyun yayınlamış, şirketleşmiş veya şirketleşmeye yakın ekipler (en az iki kişi).

Dijital oyun sektöründe bulunan yatırımcı, müşteri, girişimci, oyun geliştirici, akademisyen ve öğrencileri birleştirerek bir topluluk oluşturması amçalanan projede; oluşturulan toplulukla birlikte fikir aşamasından ticarileşme aşamasına kadar girişimcilere destek veren bir merkezin kurulması hedefleniyor. Ayrıca merkeze gelen girişimcilere ilgili eğitim, koçluk ve ekipman desteği verilerek, girişimlerinin ticarileşmesine katkı sağlayarak, genç istihdamına destek verilmesi de amaçlanıyor.

Oyun Girişimciliği Akademisi: 9999in1Space Başvuru Formu