Isparta Bilim Şenliği

Bilim Şenliği

Bilim Şenliği ile öğrencilere öncelikle analitik düşünce, bilimsel bakış açısı ve problem çözme becerilerini kazandırabileceğimizi düşünmekteyiz. Okullarımızdaki bilimsel sürecin içine girememiş öğrencilerimizin de bilimle buluşmalarını, topluma karşı daha bilinçli bireyler olmalarını sağlamaktır.

Projemizin hedef kitlesi ilimizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversite öğrencileri, veliler ve toplumun her kesimidir. Proje Etkinliklerimiz, farklı derece ve türdeki öğrenci, öğretmenler ile SDÜ ve Balıkesir Üniversitesi öğretim görevlilerinin hazırladığı Doğa bilimleri Fen ilimleri, Matematik, Sosyal bilimler, Tıbbi Bilimler, Teknoloji, Mühendislik, Astronomidir. Ayrıca sanatsal, kültürel sergiler, gösteriler, yarışmalardan oluşmaktadır.

Etkinliklerden bazıları; İnsanın Evreni Kavrama Serüveni, Astronomi, Çevre, İnsan ve Sanat, Neden Yabancı Dil konuşamıyoruz, alternatif enerji kaynakları, çeşitli sanat dallarında sergi ve atölye çalışmaları, proje yarışmaları ile ilginç gösterilerdir.

18, 19, 20 Ekim 2018 Tarihlerinde, 197 Atölye Etkinlik, 8 Konferans Etkinliği, Ödüller ve Yarışmalarla Eğlence ve Bilgiye doyacağınız Şenliğimize Bekliyoruz.

ATÖLYELER
Bilişim Atölyesi
Biyoloji Atölyesi
Coğrafya Atölyesi
Değerler Eğitimi Atölyesi
Düşünce Eğitimi Atölyesi
Fen Bilimleri Atölyesi
İngilizce Atölyesi
Matematik Atölyesi
Müzik Atölyesi
Okul Öncesi Atölyesi
Resim Atölyesi
Sağlık Atölyesi
Tarih Atölyesi
Astronomi ve Uzay Bilimleri Atölyesi

http://www.ispartabilimsenligi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

10 − 1 =