II. Yalın / Altı Sigma Proje Yarışması

Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nın 2007 yılından itibaren desteklediği Altı Sigma ve 2011 yılından beri desteklediği Yalın Altı Sigma projelerinde yer alarak firmalarına katkı sağlayan çalışanların ödüllendirilmesi, proseslerde mükemmellik amaçlayan çalışmaların desteklenmesi ve teşvik edilmesi amacıyla Sendikamız tarafından “II. Yalın / Altı Sigma Proje Yarışması” düzenlenmektedir.

Söz konusu yarışmaya, TTSİS üye firmalarında çalışan Yalın / Altı Sigma Eğitimlerini almış ve proje yapmış kişiler, seçtikleri projeleri ile başvurabileceklerdir.

Proseslerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi, verimliliğin arttırılması, hataların önlenmesi amacı ile yapılan iyileştirme projeleri 2 ayrı kategoride değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir. Bu kategoriler ve içerikleri aşağıda yer almaktadır.

Altı Sigma Projeleri; DMAIC-TÖAİK problem çözme modelini kullanarak hem yalın hem de Altı Sigma istatistiksel tekniklerini kullanan yeşil kuşak, kara kuşak projeleri.

Yalın Projeleri; Ölçek olarak nispeten daha küçük kaizen, set-up azaltma, hat dengeleme, 5 S gibi Yalın teknikleri ile tamamlanan projeler.

Ödüller aşağıda yer almaktadır;

Altı Sigma Projeleri
Birincilik ödülü: 10.000 TL.
İkincilik ödülü: 7.500 TL.

Yalın Projeleri
Birincilik ödülü: 10.000 TL.
İkincilik ödülü: 7.500 TL.

Yarışmaya başvurmak isteyen kişiler aşağıda yer alan “Başvuru Formu”nu, projeye ait ayrıntıların bulunduğu “Sunum Dosyası”nı ve özgeçmişlerin en geç 2 Şubat 2015, Pazartesi gününe kadar [email protected] adresine mail yolu ile iletmeleri gerekmektedir. Başvuru Formu hem word formatında hem de imzalanıp scan edilmiş olarak gönderilmelidir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

SUNUM DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.