II. TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALAR KONGRESİ

II. TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALAR KONGRESİ

6-8 Mayıs 2013, Bursa

Lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacıların, uzmanların ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân ve zemin sağlamak, Türkiye`de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yaklaşımları teşvik etmek ve lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sağlamak amaçlarıyla düzenlenen Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, sosyal bilim çalışmalarında önemli bir boşluğu doldurmaya başlamıştır.

Bu çerçevede ilki 2012 yılında Konya’da gerçekleştirilen Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’nin ikincisi 6-8 Mayıs 2013 tarihlerinde İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Uludağ Üniversitesi Türk Devletleri ve Akraba Toplulukları Araştırma Merkezi’nin (TÜDAM) işbirliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda Bursa’da gerçekleştirilecektir.

Kongrede Felsefe, Sosyoloji, Tarih, İlahiyat, Edebiyat, Psikoloji, İktisat, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, İletişim, Mimarlık, Hukuk, Eğitim alanlarından belirlenen alt konu başlıklarında bildiriler kabul edilecektir. Bu disiplinler kapsamında bilim kurulu tarafından belirlenen oturum başlıkları kongre web sitesinden ilan edilmiştir. [Konular`a ulaşmak için tıklayınız…]

Kongre’ye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yıl içerisinde tamamlamış olan araştırmacılar katılabilirler. Katılımcıların konaklama masrafları organizasyon kapsamında karşılanacaktır.

Kongre Hakkında
Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, sosyal bilimler alanında

2002 yılından beri kurumsal faaliyetler yürüten İlmi Etüdler Derneği`nin (İLEM) disiplinlerarası sosyal bilim çalışmalarını teşvik etmek üzere düzenlediği çalışmalardan birisidir.

Daha geniş sosyal bilim çevreleri ile bilgi ve birikim paylaşılması, lisansüstü çalışmalar yapan araştırmacı ve uzmanların ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân sağlamak gibi amaçlarla ortaya çıkan Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi her yıl farklı bir üniversite ile işbirliği içerisinde düzenlenecektir.

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi, Türkiye`de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yöntem ve yaklaşımları teşvik ederek, lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Önemli Tarihler

Başvuru için özet gönderimi 31 Aralık 2012

Kabul edilen özetlerin ilanı 10 Ocak 2013

Tam metin gönderimi 20 Mart 2013

Kabul edilen bildirilerin ilanı 01 Nisan 2013

Kongre programının ilanı 20 Nisan 2013

Kongrenin düzenlenme tarihi 06-08 Mayıs 2013

Seçilmiş tebliğlerin yayımlanması 31 Ağustos 2013

İletişim

Furkan Yıldız

Adres: İlmi Etüdler Derneği Adres: Halk Caddesi, Türbe Kapısı Sokak, Hektaş İş Merkezi No:13/4 Üsküdar, İstanbul

URL: www.tlck.org.tr

Elektronik posta: [email protected]

GSM: 0539 424 7735

Telefon : (0216) 310 4318

Katılım Şartları
Kongreye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya yüksek lisansını, doktorasını son iki yılda tamamlamış olanlar başvurabilirler.
Gönderilen özetler alan moderatörleri tarafından değerlendirilecek ve gelen diğer başvurulara göre nihai karar verilecektir.
Özetlerin 150-200 kelime arasında olması gerekmektedir. Özetlerde ayrıca konunun hangi yöntemle ele alındığı ve literatürdeki hangi eksiklik, boşluk ve çelişkileri gidereceği gibi hususlar dile getirilmelidir.
Başvuru formundaki bilgilerin tam ve doğru bir şekilde yazılması değerlendirme açısından önem arzetmektedir.

Önemli Tarihler
Başvuru için özet gönderimi 31 Aralık 2012
Kabul edilen özetlerin ilanı 10 Ocak 2013
Tam metin gönderimi 20 Mart 2013
Kabul edilen bildirilerin ilanı 01 Nisan 2013
Kongre programının ilanı 20 Nisan 2013
Kongrenin düzenlenme tarihi 6-8 Mayıs 2013
Seçilmiş tebliğlerin yayımlanması 31 Ağustos 2013

Kongre Sekretaryası

Furkan Yıldız
İlmi Etüdler Derneği
Adres: Halk Caddesi, Türbe Kapısı Sokak, Hektaş İş Merkezi No:13/4 Üsküdar, İstanbul
Elektronik posta: [email protected]
Telefon : (0216) 310 43 18

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin