Iğdır Devlet (KYK) Öğrenci Yurtları Adres ve Telefonları

KYK yurt
KYK Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Iğdır Devlet (KYK) Öğrenci Yurtları
Iğdır, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Iğdır’da bulunan üniversite ise Iğdır Üniversitesi’dir. Iğdır Üniversitesi, 2008 yılında kurulmuş ve çeşitli fakülte ve yüksekokullarda lisans, lisansüstü ve meslek yüksekokulu programları sunmaktadır.

Iğdır Üniversitesi’nde bulunan fakülteler ve yüksekokullar şunlardır:

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Fen-Edebiyat Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
Spor Bilimleri Fakültesi
Meslek Yüksekokulları
Üniversite hayatı, öğrencilerin akademik, sosyal ve kişisel gelişimlerine yönelik birçok fırsat sunar. Iğdır Üniversitesi’nde öğrenciler derslere katılır, laboratuvarlarda çalışır, araştırmalar yapar, projeler üretir ve staj yaparlar. Ayrıca üniversite kampüsü içerisinde öğrencilere çeşitli sosyal etkinlikler, konferanslar, seminerler, spor etkinlikleri ve kültürel faaliyetler gibi birçok imkan sunulmaktadır.

Iğdır Üniversitesi öğrencileri, üniversite bünyesindeki öğrenci kulüplerine katılabilir, spor takımlarında yer alabilir, kültürel etkinliklere katılabilir ve üniversite tarafından düzenlenen festivallere katılabilir. Ayrıca üniversite, öğrencilere kütüphane, spor tesisleri, yemekhane, öğrenci kulüpleri ve sosyal alanlar gibi olanaklar sağlamaktadır.

Iğdır şehri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinen bir bölgede yer almaktadır. Öğrenciler, bölgenin doğal güzelliklerini keşfedebilir, yerel festivallere katılabilir ve bölgenin kültürel mirasına tanıklık edebilirler. Ayrıca şehirdeki kafeler, restoranlar, sinemalar ve diğer sosyal mekanlar öğrencilere sosyal yaşamlarını sürdürmek için seçenekler sunmaktadır.

Üniversite hayatı, öğrencilere yeni arkadaşlıklar, kültürel alışveriş, akademik başarılar ve kişisel gelişim için birçok fırsat sunar. Iğdır Üniversitesi öğrencileri de bu fırsatları değerlendirerek zengin bir üniversite deneyimi yaşayabilirler.

IĞDIR KYK KIZ ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI TELEFON NUMARALARI VE ADRESLERİ

SELMAN-I FARİSİ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 04762101069
Adres :: 14 KASIM MAH SULTAN SOKAK NO: 3/C MERKEZ/IĞDIR

IĞDIR KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 04762264496
Adres :: 14 KASIM MAH.SULTAN SOK. NO:4/C IĞDIR MERKEZ

SÜREYYA SÜLÜN HANIM KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: yok
Adres :: SÖĞÜTLÜ MAH. 602. SOK NO.:1 IĞDIR MERKEZ

AYBÜKE ÖĞRETMEN ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 0
Adres :: Iğdır Doğubeyazıt yolu Suveren Kampüsü No:158 Merkez/Suveren IĞDIR

Kız ve Erkek Üniversite Öğrenci Yurtları