İçimdeki Renkler Projemizi sonlandırıyoruz.

         İnegöl İlkokulu 4- D sınıfı öğretmeni ve öğrencilerininde yer aldığı e Twinning projesi olan “İçimdeki Renkler” projesi sona doğru yaklaştı. 10 Türk ortak ve yabancı ortaklarında bulunduğu proje ile öğrencilerimiz eğlenirken öğrendiler.

        “Her çocuk keşfedilmemiş bir hazinedir.”parolasıyla yola çıkan projemizde öğrencilerin kendilerini daha iyi tanıyarak, yetenek ve becerilerinin keşfedilmesini sağlamak temel amaçtır. Bunun için her ay bir deney, web 2 aracı kullanımı, stem çalışmaları, kodlama çalışmaları, sanatsal çalışmalar, eğlenceli oyunlar gibi farklı alanlardan etkinlikler içermektedir.

       Farklı çalışmalarla her öğrencinin kendini tanıma yolculuğuna ışık tutmak, yetenek ve becerilerinin farkına vararak gelişmesini sağlamak, projeyi derslere entegre ederek eğlenceli vakit geçirmek, teknolojinin güvenli ve faydalı kullanımını sağlamak gibi 21.yüzyılın becerilerinin gelişimine katkı sağlamak projenin amaçlarındandır.

     Proje amaçları doğrultusunda yapılan planlamalarla 23.10.2020 tarihinden beri öğrencilerle her hafta bir etkinlik yapıldı. Pandemi sürecinden dolayı etkinliklerin uzaktan yürütüldüğü bu ortamda öğrencilerimiz etkinlikleri hem zevkle yaptılar hem de proje etkinlikleri sayesinde velilerle birlikte kaliteli zaman geçirdiler. Böylelikle öğrenirken eğlendikleri gibi pandemi sürecinde çocukların sıkılma düzeylerini azaltmıştır projemiz.

     Projenin bitim aşamasına geldiği şu günlerde projede emeği geçen tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizi kutluyorum.