I. Ulusal Nanoteknoloji Öğrenci Kongresi

Etkinliğin Tanımı ve Amacı

Maddeyi atomik ve moleküler seviyede kontrol etme bilimi olan nanoteknoloji hızla yaşamımıza girmektedir.

Önümüzdeki on yıl içinde nanoteknoloji sayesinde süper bilgisayarlara mikroskop altında bakılabilecek; insan vücudunda hastalıklı dokuyu bulup iyileştiren, ameliyat yapan nano robotlar yapılacak; insan beyninin kapasitesi ek nano hafızalarla güçlendirilebilecek; kirliliği önleyen nano parçacıklar sayesinde fabrikalar çevreyi çok daha az kirletecektir. Ulusal güvenliği ilgilendiren yeni savunma sistemlerinin geliştirilmesi, haber alma / gizlilik konularına yönelik çok küçük boyutlarda aygıtların yapılması gibi konulara nano malzeme bilimi damgasını vuracaktır. Birim ağırlık başına şu andakinden 50 kat daha hafif ve çok daha dayanıklı malzemeler üretilebilecek ve bunların sonucu olarak insanın günlük yaşamında kullandığı tekstil gibi ürünler değişebileceği gibi, uzay araştırmalarında ve havacılıkta yeni roket ve uçak tasarımlarının ortaya çıkması mümkün olacaktır.

Ülkemizin bu teknolojide gelişmelerden geri kalmaması, izleyen yerine üreten olması adına; nanoteknoloji öncelikli alanlar içinde olmalıdır ve teknik altyapıya sahip üniversiteler, nanoteknolojik uygulamalara yatırım yapmak isteyen girişimci şirketlerle buluşturulmalıdır. Bu bağlamda üzerimize düşeni yaparak ülkemizdeki nanoteknoloji gelişmelerinden haberdar olunması, konunun öneminin farkına varılması, ülkemiz üniversitelerinin nanoteknolojiye katkısının arttırılması, ülkenin geleceğinin yani gençlerin gelecekteki planlara dair bilgi edinebilmesi amaçlarıyla bu etkinlik düzenlenmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin nanoteknoloji konusunda ülke Ar-Ge kültürüne daha fazla katkı yapmasını, amaç ve hedefine yakışır şekilde ülke değerlerinin arttırılmasında en önde yer almasını temenni ediyoruz.

Kongremizin katılımcı kontenjanı sınırlı olduğundan katılımcı formlarının doldurulup kongre sekreterliğine gönderilmesi ve onay alınması gerekmektedir. Onay alındıktan sonra ilan edilecek olan ödeme yöntemleri ile ücret ödenerek katılım işlemleri gerçekleştirilmiş olacaktır.

Doldurmuş olduğunuz katılımcı formunu, Katılımcının/Yetkili Kişinin “adı_soyadı.doc” olacak şekilde kaydederek en kısa zamanda “[email protected]” adresine göndererek katılım için onay bekleyebilirsiniz. Katılımı kesinleşen kişilere e-posta ile dönüş yapılacaktır.

Yedek listede olan kişilere yedek listede oldukları haber verilecektir. Kontenjan oluşması dahilinde ise ödeme ile ilgili ek süre verilerek yedek katılımcı kayıtları yapılacaktır.

Formlar Bireysel Katılımcı Formu ve Grup Katılımcı Formu olmak üzere iki çeşittir. Grup olarak katılacak olan firma/üniversite çalışanları veya öğrencilerinin grup katılımcı formu doldurmaları hem inceleme hem de işlemlerin sağlıklı yürütülmesi açısından kolaylık sağlayacaktır.

Bireysel Katılımcı Formu’nu indirmek için tıklayınız.
Grup Katılımcı Formu’nu indirmek için tıklayınız.

Katılımcı: 50 TL (Konaklama sağlanmamaktadır)

Öğrenci katılımı:
Konaklamalı: 40 TL
Konaklamasız: 20 TL
(Katılım ücretlerine öğle yemekleri dahildir)

16 Mart 2011:
Son özet gönderimi. (Güncellenmiştir)

· 21 Mart 2011:
Kabul edilen özetlerin ilanı. (Özet son gönderim tarihinin ertelenmesi dolayısıyla güncellenmiştir)

· 09 Mayıs 2011:
Tam metinlerin son gönderim tarihi (Güncellenmiştir)

· 26 Mayıs 2011:
Taslak programı (Sunulu/Poster) ilanı (Tam Metin son gönderim tarihinin ertelenmesi dolayısıyla güncellenmiştir)

· 08 Haziran 2011:
Program ilanı

· 17-18 Haziran:
I. ULUSAL NANOTEKNOLOJİ KONGRESİ