Haydi Çocuklar Camiye Projesi

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneğimiz, gençlerimizi; bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı, zinde, milli, manevi ve ahlaki, sosyal ve kültürel değerlere bağlı, çevreye duyarlı, üstün vasıflı, eğitimli, yaratılış gayesini bilen milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden kültürlü ve görgülü bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı;meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

“Haydi Çocuklar Camiye” Projesi, 6-13 yaş arası erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. 21-31 Ocak 2019 tarihleri arasında Türkiye genelinde üç kategoride düzenleyeceğimiz yarışmamıza A Kategorisi (6-7 yaş), B Kategorisi (8-9-10 yaş) ve C Kategorisi (11-12-13 yaş) grubundaki kişiler katılabilecektir.

Hedefimiz, “Ağaç yaş iken eğilir” atasözünden yola çıkarak çocuklarımıza camide cemaatle namaz kılma şuuru kazandırmak, camilerimize gitmenin milli ve manevi sorumluluğumuz olduğu bilincini vermek ve güzel ahlâklı nesiller yetişmesine katkı sağlamaktır.

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE PROJE ŞARTNAMESİ

Yarışma Tanımı
Geçen sene yarıyıl tatilinde 25 ilde, il Müftülükleri ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle yürütülen “Haydi Çocuklar Camiye Projesi” bu sene yine yarıyıl tatilinde 21 Ocak 2019 Pazartesi günü sabah namazı ile başlayıp, 31 Ocak 2019 Perşembe günü yatsı namazı ile sona erecek şekilde düzenlenecektir. Toplamda 11 gün sürecek olan projede 6-13 yaş arası çocuklar 3 farklı kategoride yarışacaklardır. Çocuklar her namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve kendi kategorilerindeki sureleri ezberleyerek puan kazanacaklardır. Proje sonunda en çok puan kazanan ilk 3 kişiye ödül verilecektir. Ödüller illerde proje ortağımız olan dernekler tarafından belirlenecek ve duyurulacaktır.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca yarışmacılara E-Posta/SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Projenin Uygulanacağı Yerler
Proje ortağı derneklerin belirlediği Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı cami ve mescitlerde uygulanacaktır. Belirlenen cami ve mescitler dışında proje uygulaması olmayacaktır. En az 15 kişilik katılımcının olacağı cami ve mescitler için il sorumlusuyla görüşerek projenin uygulanması talep edilebilir, ildeki proje ortağı olan derneğin uygun görmesi durumunda yapılabilir.

PROJE ORGANİZASYONU
Proje, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından organize edilmektedir. Proje; illerde proje ortağı derneklerin (Derneklerin/Vakıfların) işbirliği ile organize edilmektedir.

PROJENİN AMACI
6-13 yaş arası erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerini sağlamaktır.

PROJENİN KATILIM ŞARTLARI VE BAŞVURU
Kategoriler
Yarışma 3 (üç) farklı kategoride yapılacaktır. A Kategorisi (6-7 yaş), B Kategorisi (8-9-10 yaş) ve C Kategorisi (11-12-13 yaş) olarak yapılacaktır. Kategorilerin detaylı açıklaması aşağıdadır.
A Kategorisi: 6-7 Yaş (1 Ocak 2011 ile 31 Aralık 2012 tarihleri arası doğanlar)
B Kategorisi: 8-9-10 Yaş (1 Ocak 2008 ile 31 Aralık 2010 tarihleri arası doğanlar)
C Kategorisi: 11-12-13 Yaş (1 Ocak 2005 ile 31 Aralık 2007 tarihleri arası doğanlar)

Katılım Bilgileri
Projeye katılmak isteyenlerin, www.haydicocuklarcamiye.com adresinde yayınlanmakta olan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.