HAVA YASTIK KUTUSUNA BAĞLI DEVRE KESİCİ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
ARABA KAZALARINDA,ÇARPIŞMALARDA,HAVA YASTIK KUTUSUNA BAĞLI,ÇARPIŞMA SENSÖRÜ İLE ELEKTRİK DEVRE KESİCİ İLE,AKÜ KUTUP BAŞLARINDAN GELEN YÜKSEK AMPERLİ ELEKTRİK AKIMININ KESİLMESİ,İNSAN VE ARABANIN KURTARILMASI.

PROJE HEDEFİ:
ARABA KAZALARINDA,ÇARPIŞMALARDAN HEMEN SONRA ARABANIN KUTUP BAŞLARI SÖKÜLEMEDİĞİ İÇİN YA KABLOLAR YANMAKTA VEYA SIZAN BENZİN,ELEKTRİK KONTAĞI İLE YANGINA SEBEP OLMAKTADIR.ARABANIN HAVA YASTIĞI KUTUSUNA VEYA ÇARPIŞMA SENSÖRÜ İLE ELEKTRİK AKIMI DERHAL KESİLECEK,İNSAN VE ARABA KURTARILACAK.

PROJE ÖZETİ:
ARABALARDA KAZA SIRASINDA,ÇARPIŞMALARDA KABLO KISA DEVRELERİ YANGINA,ZARARLARA NEDEN OLMAKTADIR.BU PROJE,ÇARPIŞMA SIRASINDA ARABANIN ELEKTRİK DEVRESİNİ AKÜ KUTUP BAŞINDRAN KESEREK ZARARI VE KAZAYI EN AZ KAYIPLA ATLATMAYI HEDEFLEMEKTEDİR.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
ARABA KAZALARINDA,ÇARPIŞMALARDAN HEMEN SONRA ARABANIN KUTUP BAŞLARI SÖKÜLEMEDİĞİ İÇİN YA KABLOLAR YANMAKTA VEYA SIZAN BENZİN,ELEKTRİK KONTAĞI İLE YANGINA SEBEP OLMAKTADIR.ARABANIN HAVA YASTIĞI KUTUSUNA VEYA ÇARPIŞMA SENSÖRÜ İLE ELEKTRİK AKIMI DERHAL KESİLECEK,İNSAN VE ARABA KURTARILACAK.ARABANIN KUTUP BAŞLARININ KAZA SIRASINDA SÖKÜLMESİ ÇOĞU ZAMAN MÜMKÜN OLMAMAKTADIR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin