GÜNCE 2016

GÜNCEL KONULARIYLA ÇEVRE-II (GÜNCE 2016)

Düzenleyen: İstanbul Üniversitesi Çevre Kulübü
Yer: İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Ali Rıza Berkem Konferans Salonu / Avcılar / İSTANBUL
Tarih ve saat: 10.05.2016 Salı 10:00-17:00

İlki; 22 Mayıs 2015 tarihinde, İ.Ü. Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Ali Rıza BERKEM Konferans Salonu ve Fuaye alanında gerçekleştirilen Güncel Konularıyla Çevre büyük bir başarı ile tamamlanmıştır. İ.Ü. Çevre Mühendisliği Bölümü Lisans ve Lisansüstü öğrencilerinin katılımı ile hem kısa sözlü sunumlarla hem de poster sunumları ile tartışılan güncel çevre konuları, “sucul ekosistemler, eko-enerji, küresel ekolojik sorunlar, kentleşme ve çevre sorunları, mikrobiyal ekoloji, çevre ve ekonomi” ana başlıklarında değerlendirilmiştir. Bilimsel sunumların ardından, katılan tüm poster ve bildiriler akademik açıdan irdelenmiş ve dereceye giren sunumlar belgelenmiştir.

Bu yıl Güncel Konularıyla Çevre-II (GÜNCE 2016) olarak ikincisini düzenleyeceğimiz etkinliğimizde, Üniversitelerimizin ilgili bölüm öğrencilerini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde ağırlamaktan keyif duyacağız. Ülkemizde lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim görmekte olan Çevre Mühendisliği öğrencilerinin tanışmalarını, eğitim ve araştırma ile ilgili bilgi paylaşımını artırmalarını ve ortak çalışma alanlarının oluşmasını sağlamayı hedeflemekteyiz. İlkinde olduğu gibi, sunumların tamamlanmasını takiben, tüm poster ve bildiriler bilimsel komite tarafından değerlendirilecek; dereceye giren sunum sahipleri ödüllendirilecektir. Etkinliğe katılım ÜCRETSİZ ve SERTİFİKALI’dır.iucev logo

GÜNCE’2015’in başarısında emeği olan İ.Ü. Mühendislik Fakültesi, Gen Ova Medikal Ürünler ve Sağ. Hiz. Ltd. Şti., Alper Tıbbı Cihazlar Sağlık Hizmetleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. ve Çevre Mühendisliği Odası (ÇMO) İstanbul Şubesi‘nin destekleri için tekrar teşekkür ediyoruz. Bu yıl da; Çevre Mühendisliği Bölümü ile ortak projeleri olan sanayii ve teknoloji şirketlerinin katılımları beklenmektedir. Birimler tarafından açılacak standlar sayesinde GÜNCE’2016 da bilimsel ve teknolojik yönden desteklenmiş olacaktır. Ayrıca Çevre Mühendisliği alanında önde gelen firmalardan katılacak davetlilerimizin, katılımcı öğrencilerimize hitap ederek, mezuniyet sonrasında yön verecek açıklamalarda bulunması amaçlanmaktadır.

10 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek olan GÜNCE 2016’ya katılmak isteyen tüm katılımcıların; 15 Nisan 2016 tarihine kadar adresinden kayıt yaptırmalarını rica ediyoruz. Sizleri İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü olarak 10 Mayıs 2016 tarihinde aramızda görmekten büyük keyif ve onur duyacağız.

Katılım ve detaylı bilgi adresimiz: www.iucevre.com
Etkinlik Tanımı: