Gratis 15. Çocuklar Arası Resim Yarışması başlıyor

Resim Yarışması
Resim Yarışması

Türkiye’nin en köklü kozmetik perakendecilerinden Gratis, 15. Çocuklar Arası Resim Yarışması’na start veriyor. Bu yıl 7-10 yaş arası tüm çocukları “Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?” temasına resimleriyle hayat vermeye davet ediyor.

Gratis 15. Çocuklar Arası Resim Yarışması’na katılarak hayal gücünü renklendirmeye ve hayallerini paylaşmaya ne dersin?

Bilim meraklısı çocuklar uzay keşiflerini resmedecek

Gratis’in çocukların hayal güçlerini geliştirmek ve sanat ile resim sevgisini aşılamak amacıyla 15 yıldır düzenlediği Çocuklar Arası Resim Yarışması, bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ teması ile düzenleniyor. Türkiye’nin dört bir yanından 7- 10 yaş arasındaki çocukların katılımı ile gerçekleştirilecek yarışmaya küçük ressamlar 1 Mart 2024 tarihi itibari ile resimlerini www.gratisresimyarismasi.com web sitesi üzerinden yükleyerek katılım sağlayabilecek. Ödüllü yarışmanın son katılım tarihi 31 Mart olarak belirlendi.

 

Gratis’in 15 yıldır düzenlediği geleneksel resim yarışmasında çocuklar bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ sorusunu resmiyle yanıtlayacak. Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından 7-10 yaş aralığındaki çocukların ilgiyle katıldığı geleneksel yarışma, www.gratisresimyarismasi.com web sitesi üzerinden online olarak düzenlenecek. Çocukları bilimsel konulara yönlendirerek hayal güçlerini kullanmaya teşvik eden yarışmaya minik ressamlar 1 Mart 2024 tarihinden başvurularını yapmaya başlayabilecekler.

 

Resim yarışmasına katılmak isteyen küçük ressamların ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ temalı resimlerinin fotoğrafını çekerek www.gratisresimyarismasi.com web sitesine yüklemesi yeterli olacak. Resim yarışmasına son katılım tarihi olarak belirlenen 31 Mart 2024 tarihine kadar yaptıkları resimleri web sitesine yükleyen çocukların eserleri, jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren küçük ressamlar resim yarışması web sitesinde ile Gratis’in sosyal medya hesaplarında açıklanacak.

Yarışmada dereceye giren çocuklardan 1’incisi Meade Polaris Teleskop, 2’ncisi Apple iPad, 3’üncüsü ise Fujifilm Anlık Fotoğraf Makinesi ödülü kazanacak.

 

GRATİS TÜRKİYE GENELİ RESİM YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI

1- Yarışmada 7–10 yaş arasındaki çocukların yaptığı resimler değerlendirilir. Eser sahibinin bu yaş aralığında olması gerekir. Resim yarışmasının teması “Cumhuriyetin 100. yılını resminle anlat”dır. Bu tema ile ilişkisiz eserler değerlendirmeye alınmaz.

 

2- Yarışmaya her bir çocuk tek bir resmiyle katılım sağlayabilir. Aynı kişiye ait birden fazla resim gönderilmesi halinde eserlerden hiçbiri değerlendirmeye alınmaz.

 

3- Yarışma başvuruları 14 Nisan 2023 Cuma günü itibarıyla www.gratisresimyarismasi.com sitesi üzerinden gerçekleşecektir. Son başvuru tarihi 28 Mayıs 2023 Pazar günü saat 23.59’dur

 

4- Resimler A3 veya A4 boyutunda yatay veya dikey, paspartusuz olmalıdır, çerçevelenmemeli ve etrafı süslenmemelidir.

 

5- Resimlerde suluboya, pastel boya, sentetik boya, yağlıboya, silinmez ispirtolu kalem, ince uçlu keçeli kalem, çini mürekkebi kullanılabilir.

 

6- Yarışmaya katılmak için www.gratisresimyarismasi.com sitesine eser sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafından, yapılan resmin görselinin eklenmesi ve aşağıda sitede belirtilen bilgilerin belirtilmesi gereklidir. Resmin görselinin yüklenmesi fotoğrafı çekilerek, tam olarak resmin gözükeceği şekilde ve mümkünse aydınlık bir mekanda ve resimden başka bir içeriğin yer almaması şartı ile cep telefonu yada fotoğraf makinesi aracılığıyla gerçekleştirilmelidir. Her bir resme ilişkin tek bir görsel yüklenebilir. Başvuru tamamlandıktan sonra bu görsel değiştirilemez. Bu nedenle başvurucunun yükleyeceği görselden emin olarak başvuruyu tamamlaması gerekir.

 

7- Web sitelerinde bulunan hazır fotoğraflar, stock görseller, belirtilen yaş aralığından daha büyük veya küçüklerin yaptığı resimler, herhangi bir şekilde veli/yasal temsilci tarafından belirtilen küçükten başkasına ait resimlerin vb. gibi fotoğrafların gönderilmesi                  durumunda yarışmacının katılımı otomatik olarak iptal olacaktır. Eser sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafından resim yarışmasına katılım başvurusu yapılması halinde bu metninde belirtilen hususlar konusunda eser sahibi bilgi sahibi olduğunu kabul ve beyan etmiş olacaktır.

 

8- Katılımcılardan yarışma için herhangi bir ücret alınmayacaktır.

 

9- Gratis çalışanlarının ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.

 

10- Eserler uzman kişilerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir.

 

11- 28 Mayıs 2023 tarihine kadar gönderilen görseller üzerinden yapılacak değerlendirme sonrasında 05 Haziran 2023 Pazartesi günü finalistler www.gratisresimyarismasi.com’da açıklanacaktır. 16 Haziran 2023 Cuma günü de finalistler arasından kazananlar www.gratisresimyarismasi.com’da ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacaktır.

 

12- Dereceye girerek ödül kazanan ilk 3 eser sahibine ödül verilecektir. Dereceye girerek 1.seçilen eser sahibine iPad 9.nesil 64GB Wi-fi, 2.seçilen eser sahibine TCL MT40X Akıllı Çocuk Saati, 3.seçilen eser sahibine de JBL Tune 560Bt Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık ödülü verilecektir. Ödüller devredilemez, ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez. Ödül töreni organize edilmesi halinde davet edilen eser sahibi ve bir velisinin tüm ulaşım ve konaklama masrafları Gratis’e aittir.

 

13- Yarışmada finale kalan ve Gratis’e asılları gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, eser üzerindeki mali haklar (işleme, çoğaltma, yayma, temsil-sunum, işaret, ses ve/ya görüntü nakline yarayan araçlarla ve diğer yollarla umuma iletim ile pay ve takip hakları) ile manevi hakları (umuma arz salahiyeti, adın belirtilmesi, eserde değişiklik yapılmasını men hakkı) kullanma yetkisini Gratis’e devretmeleri gerekmektedir.

 

Finale kalan eserler için başvuru yapan velilere / yasal temsilcilere elektronik posta yoluyla gönderilen mali hakların ve manevi hakların devrine yönelik protokolü, Gratis Resim Yarışması Finalist Değerlendirmesi Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Formunu veli/yasal temsilcilerinin hepsinin (örneğin anne ve babası evli olan küçüklerin anne ve babalarının birlikte) imzalaması ve resmin aslı ile birlikte Gratis tarafından iletişime geçilerek belirtilecek adrese 16 Haziran 2023 Cuma gününe kadar ulaşacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Bu koşullar sağlanmadan gönderilen resimler Gratis’e gönderilmiş olsa bile değerlendirmeye alınmaz. Web sitesinden başvuru aşamasında veli/yasal temsilciye ilişkin ad soyad, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası, adres, eser sahibi küçüğün sadece adı ve yaşı ile ilgili beyan alınır. Finale kalan eserlerin değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin sonuçlanması için bu bilgilerin yanında küçüğün adı soyadı, yaşı ve okuduğu okul bilgisi talep edilir.

 

Ön değerlendirmede ve final değerlendirmesinde değerlendirmeyi yapacak görevlilere veli/yasal temsilcine ilişkilerin hiçbiri ve küçüğe ilişkin yaş bilgisi dışındaki bilgiler bildirilmez.

 

14- Gratis yarışma katılım koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

15- Yarışma koşullarına aykırı içerikler değerlendirmeye alınmaz. Yarışma koşullarına (eser sahibinin yaşı veya eser sahibi tarafından üretilmeyen içerik vb) uyulmadığının sonradan tespiti halinde Gratis sağlamış olduğu ödülün iadesini veya sağlamış olduğu faydanın nakit karşılığının iadesini talep edebilir.

 

16– Yarışmadan çekilmek, başvurusunu iptal etmek isteyen yasal temsilciler iletisim@gratisresimyarismasi.com adresine başvuru numarası ile birlikte taleplerini içeren bir elektronik posta gönderebilirler.

 

Gratis hakkında

2009 yılında kurulan Türkiye’nin en yaygın ve lider kişisel bakım market zinciri Gratis, 81 ilde 700’ü aşkın mağazası ile hizmet vermektedir. 5 bini aşkın kadına istihdam sağlayan Gratis, sektöründe mağaza çalışanlarının tamamı kadın olan tek markadır. Gratis, makyaj ürünlerinden bebek bakımına, temizlik ve hijyen ürünlerinden atıştırmalığa kadar 15 farklı kategoride 15 binden fazla ürün ile hizmet vermektedir. Gratis ayrıca 50’yi aşkın Beauty güzellik merkezinde; cilt, saç, el ve ayak bakımı gibi kişisel bakım hizmetleri sunmaktadır. “Güzel Bak Kendine” mottosu ile milyonları aşkın sadakat kart sayısına ulaşan Gratis müşterilerine en güncel kişisel bakım ürünleriyle keyifli bir alışveriş deneyimi sunmayı hedeflemektedir.

Öğrenci yarışmaları için sayfamızı takip ediniz.