Global Atomic Quiz

Global Atomic Quiz
Nükleer bilim ve teknoloji ile ilgili ilginç ve eğlenceli bir quize ne dersin? Zekanı test et ve harika ödüller kazan!

Global Atomic Quiz,sadece bir bilgi yarışması olmayıp, Dünya Bilim Günü ile aynı zamana denk gelen gerçek anlamda küresel bir eğitim projesidir. Yılın “en akıllı” gününü kutlarken, size nükleer fizik ve nükleer teknoloji dünyasından birçok yeni ve ilginç bilgi aktarmak istiyoruz. Bu bilgiler her gün, her adımda etrafımızda ve gezegenimizdeki yaşama dair önemli gerçekleri açıklıyor.

Elementleri dönüştürebilen mikroorganizmalar olduğunu bilmek ister misiniz? Ya da hangi reaktörler su yerine metal karışımı ile soğutulur? Peki hangi atom altı parçacıkların sadece rengi ve kokusu değil, aynı zamanda çekiciliği de vardır? Fizik, doğa bilimleri ile atom ve uzay teknolojileri konuları hakkında en beklenmedik sorularla karşılaşacak ve uzmanlarımızdan şaşırtıcı cevaplar alacaksın!

Bilgi yarışması soruları Gençler (10-16 yaş) ve Yetişkinler (17+) olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor. Kayıt ol ve katıl. Şanslıysan harika ödüller kazanabilirsin!

ÖDÜLLER

11-16 yaş
Akıllı Tatiller
Rusya’ya ücretsiz bir gezi ve Rosatom’un okul çocukları için uluslararası “Akıllı Tatiller” kampının birine katılım şansı. Rosatom projelerinin uygulandığı ülkelerdeki insanlarla tanışmak, her ülkenin ve özellikle de Rusya’nın ulusal kültürünü deneyimlemek için eşsiz bir fırsat. Bu gezi programı farklı spor, kültür ve eğitim etkinlikleriyle dolu.

17+
NGS Turu
Bu kategorideki kazananlar, modern Rus nükleer santrallerinden birini gezecek. Böyle bir tur için bilet satın almanın bir yolu olmadığından bu eşsiz bir deneyim! Bir nükleer santrali ziyaret etmek ve nükleer enerjinin nasıl üretildiğini kendi gözlerinle görmek çok özel bir deneyim.

18-34
Özel Ödül
Bu ödül sadece genç nükleer profesyoneller için. 18 ila 34 yaşları arasındaysan ve nükleer endüstride çalışıyorsan, 22 – 27 Mayıs 2022 tarihleri arasında Soçi’de (Rusya) yapılacak olan Uluslararası Gençlik Nükleer Kongresi’ne ücretsiz bir gezi kazanma şansın var.

quiz.atomforyou.com/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

six − 2 =