Giyilebilir Teknolojiler ile Punch Atölyesi

Giyilebilir Teknolojiler ile Punch Atölyesi

Tasarım Odaklı Düşünme ile kurgulanmış Maker Atölyemize davetlisiniz…
Tasarla. Yap. Götür.

Giyilebilir Teknolojiler ile Punch Atölyemiz, maker işlerine ve DIY (Do It Yourself) projelerine merak duyan herkese açık…

Atölye süresince; öğrencileriniz ile üretmenin hazzını hep birlikte yaşayacağınız bir maker etkinliği tasarlamanın farklı yöntem ve tekniklerini deneyimleyeceksiniz.

Unplugged etkinlikler, el sanatları, 3D tasarım ve giyilebilir teknolojiyi somut bir üründe buluşturacak, grup arkadaşlarınızla beyin fırtınası yapma fırsatı bulacaksınız.

Unplugged etkinliklerle desen oluşturacak, tasarlanan deseni istenilen renklerle punch tekniğini kullanarak somut bir ürüne dönüştürecek, 3D olarak aldığınız çıktılarla tasarımını zenginleştirecek ve ürününüze aydınlatma işlevi kazandıracağınız son aşamada ise basit bir led devresi kuracaksınız. Aynı zamanda size sunulan örnekler yardımıyla, tasarlamış olduğunuz desenin, bir programlama dili yardımıyla, nasıl dijital bir ürüne dönüştürülebileceği konusunda fikir edineceksiniz.

Bu etkinliği uyguladığınızda öğrencileriniz; tasarım çemberini kullanarak ürün geliştirirken bu sürecin doğal akışı içinde analitik düşünme, yaratıcı problem çözme ve algoritmik düşünme becerilerini de geliştirirler. Ürünün üretim aşaması, öğrencilerin el becerilerini geliştirmelerini ve konsantrasyonlarını arttırmalarını destekleyen niteliktedir. Elde ettikleri ürünü günlük yaşamda kullanacak olan öğrenciler, maker olmanın hazzını yaşar ve geleceğin üretim ve tüketim sorumluluğunu üstlenebilen bireyler olarak yetişmeleri yönünde farkındalık kazanırlar.
* Atölye, sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin 12.si olan “Bilinçli Üretim&Tüketim” hedefine uygun olarak tasarlanmıştır.

* Malzemelerimiz olan “Lilypad led, pil yuvası, coin pil, kasnak, ipler ve iletken ip” bu atölyeye özel ücretsiz olarak verilecektir.

KİMLER İÇİN?
Maker Öğretmenler
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri
STEAM alanında çalışanlar
Maker ürünlere merak duyanlar

ATÖLYE ÜCRETİ: 250TL+KDV
Kontenjan 12 Kişi

ATÖLYE EĞİTMENLERİ:
Tuba Işık Eroğlu
ICT & Design Teacher
@TubaIEroglu

www.gugiko.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.