Geri Dönüşüm Mucitleri Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması başvurular başladı

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Geri Dönüşüm Mucitleri Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması için başvurular başladı.

Başvuruların 15 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacağı yarışmaya, anaokulu, ilkokul ve ortaokulların yanı sıra lise öğrencileri de katılabilecek.

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geri Dönüşüm Mucitleri Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması’nın ikincisi başlıyor.

Son başvuru tarihi 15 Nisan 2019

2. Geri Dönüşüm Mucitleri Atık Malzeme Proje Tasarım Yarışması için başvurular başladı. Yarışmaya katılacak öğrencilerin projelerini 15 Nisan 2019 tarihine kadar teslim etmeleri gerekiyor.

Bu yıl liseli mucitler de yarışacak

Çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla hayata geçirilen projeye bu yıl liseler de dâhil edildi. Lise öğrencileri, yarışmaya, kullanılmış elektronik atıklardan yapacakları kullanılabilir eşya ve ürün tasarımları ile katılacak.

Yarışma ile öğrencilerin çevre bilinci konusunda farkındalık kazanması, atık malzemelerin değerlendirilmesi, görsel hafızayı etkin kılma ve gençlerin mesleki hayatlarında başarıyı yakalaması amaçlanıyor.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Teslim edilecek belgeler için adres:

Başakşehir Belediyesi. Başak Mah. Akşemsettin cad. 3/1 Başakşehir / İstanbul

Tel: 444 0 669 / 2419

E posta: serap.akinci@basaksehir.bel.tr

YARIŞMA TAKVİMİ

Başvuru için Son Tarih: 15 Nisan 2019

Jüri Kurul Değerlendirmesi: 15 Nisan 2019-30 Nisan 2019

Yarışma Sonuçlarının Açıklanması: 30 Nisan 2019-5 Mayıs 2019