Gençlik Projeleri Yazarlığı Ve Proje Döngüsü Eğitimi – İstanbul

GENÇLIK PROJELERI YAZARLIĞI VE PROJE DÖNGÜSÜ EĞITIMI – İSTANBUL (25-26 MAYIS)

IPEC, gençlerin ihtiyaçlarına tek bir çatı altında topladığı hizmetler aracılığıyla yaratıcı çözümler üreten, uluslararası bir gençlik şirketidir. Kurulduğu günden bu yana sunduğu çeşitli alanlardaki bir çok eğitim programını başarıyla tamamlamıştır.

IPEC tarafından yapılan “Gençlik Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Eğitimi” hâlihazırda verilen kalıplaşmış ve tekdüze PCM (Proje Döngüsü Yönetimi) eğitimlerini, yaygın eğitim metotlarını kullanarak Gençlik Programları Proje Yazma Atölyesi ile daha zevkli ve öğretici hale getirmektedir. Bu eğitimde; katılımcılar, sadece sabit sunum üzerinden bilgilendirilmeyecek aynı zamanda farklı öğrenme araçlarını kullanarak fikirlerini proje formatında hazırlayıp alanında uzman eğitimcilere sunma fırsatı da yakalayacaklardır.

EĞITIMIN AMAÇLARI

Gençlik Projeleri Yazarlığı ve Proje Döngüsü Eğitimi; katılımcılara özellikle Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde ve diğer topluluk programları çerçevesinde sunulan hibelerden faydalanmak için gerekli olan, Proje Hazırlama konusunda bilgi ve becerinin aktarılması ve bu bilgilerin aktarımından sonra her katılımcının kendi fikrini proje formatına dönüştürecek düzeyde pratiğe sahip olmasını amaçlamaktadır. Bu eğitimde teorik bilgilerin yanı sıra katılımcılar kendi proje fikirlerini gerçek projelere dönüştürme imkânına sahip olacaklardır. Nihai olarak hedeflenen ise proje metni ve uygulamasını nitelikli hale getirilebilmeyi sağlayacak bilgi ve araçları aktarmaktır.

EĞITIM KIMLERE YÖNELIKTIR?

Avrupa Birliği’nin açtığı ve açacağı hibe programlarından yararlanmak isteyen, başta Gençlik Programı olmak üzere, Özel Hibe Fonlarına, Açık Hibe Çağrılarına proje yazmayı düşünen, Avrupa Fırsatları’ndan haberdar olup ücretsiz faydalanmayı bekleyen ya da PCM belgesi alarak, yeni iş imkânları oluşturmayı tasarlayan gençlere ve profesyonellere yöneliktir. Ayrıca; gençlik çalışanları, öğrenci kulüpleri üyeleri, gençlik eğitmenleri ve liderleri, tüm vakıf, dernek ve kamu kurum/kuruluş temsilcileri de eğitimin hedef kitlesi içerisindedir.

_A. Genel Proje Kavramının Tanımı_

– Proje Nedir?
– Hangi Konularda Proje Hazırlanabilir?
– Proje Geliştirmenin Faydaları?
– Proje Geliştirilirken Yapılan Temel Hatalar?
– Proje Döngüsü Nedir?

_B. Avrupa Birliği Gençlik Programları Tanımı_

– Eylem 1.1 Gençlik Değişimleri
– Eylem 1.2 Gençlik Girişimcileri
– Eylem 1.3 Gençlik Demokrasi Projeleri
– Eylem 2 Avrupa Gönüllü Hizmeti
– Eylem 3.1 AB Komşu Birliği İle İş Birliği
– Eylem 4.3 Gençlik Çalışanları ve Gençlik Kuruluşları İçin Eğitim ve Ağ Kurma
– Eylem 5.1 Gençler ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Olanlar İçin Toplantılar
– Gençlerin Faydalanabileceği Diğer Fonlar

_C. Gençlik Programları Proje Yazma Atölyesi_

– Proje Gruplarının Oluşturulması ve Proje Döngüsünde Fikir Belirleme
– Projeye Uygun Grup ve Proje İsmi Belirlemenin Önemi
– Proje Süresi ve Faaliyet Süresi Arasındaki Farklar
– Alt Gruplarda Proje Döngüsü Sorun Ağacı Analiz Çözümlemeleri
– Gençlik Programları; Genel Hedefleri, Öncelikleri ve Ana Temaları Belirleme
– Başvuru Sahibi ve Ortakların Belirlenmesi (Ortak Bulma Araçları)
– Proje Döngüsü Paydaş Analizi Üzerinde Paydaşların ve Paydaş Türlerinin Belirlenmesi
– Proje Döngüsü Hedef Analizi ile Projenin Hedef ve Önceliklerini Yazma
– Proje Süresince Uygulanacak Metot ve Metodolojilerin Belirlenmesi
– Proje Döngüsü Strateji Analizi ile Proje Faaliyet Planı Hazırlama Atölyesi
– Projeye Göre Uygun Bütçe Hazırlanması
– Sunumlar, Değerlendirme ve Sürdürülebilirlik Örnekleri
– Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı İle Projeyi Son Haline Getirme

EĞITIMIN TARIHI

Eğitim 25-26 Mayıs 2013 Tarihlerinde 09.30-17.30 saatleri arasında yapılacaktır.

EĞITIMIN YERI

İstanbul’da gerçekleştirilecek olan eğitiminin mekânı, seçilen adaylara e-posta yoluyla bildirilecektir.

GEÇMIŞ EĞITIMLERIMIZDEN GÖRÜNTÜLER VE KATILIMCI YORUMLARI

Gerçekleştirdiğimiz eğitimlerimizden fotoğraflar ve katılımcılarımızın yorumlarına ulaşmak istiyorsanız bağlantıya [1] tıklayınız

EĞITIMIN ÜCRETI

Eğitimin Ücreti 200 TL’dir. Öğrenci belgesi ile başvuru yapanlara indirimli olarak 150 TL’dir. Ücrete dâhil olarak eğitim süresince, katılımcılara coffee break imkânı sağlanacaktır. Aynı zamanda eğitim sırasında ve sonrasında ihtiyaç duyulacak materyaller de IPEC tarafından temin edilecektir

Grup olarak kayıtlarda (4 katılımcı ve üstü) %10 indirim uygulanacaktır.

Eğitime katılanlar arasından yapılacak çekiliş sonucu bir katılımcıya yurtdışında, bir katılımcıya ise yurtiçinde gerçekleşecek projelerden birine katılma fırsatı verilecektir. Aynı zamanda katılımcılar; IPEC Social çatısı altında bulunan ortaklık havuzumuzdan projeleri için ortak bulma ve eğitim sonrası destek gibi hizmetlere de ulaşabileceklerdir. Aynı zamanda katılımcılara PCM ve Gençlik Projeleri Yazma Atölyesi için ayrı ayrı olmak üzere iki adet sertifika verilecektir.

EĞITIME KAYIT

Sınırlı kontenjan nedeniyle, katılım teyitleri başvuru sırasına göre yapılacaktır. Eğitime ön kaydınızın yapılabilmesi için başvuru formunu
www.ipecturkey.com adresi üzerinden ya da aşağıdaki bağlantıdan doldurmanız gerekmektedir. Ön kaydınız alındıktan sonra ödeme ve diğer konular hakkında e-posta ve telefon yoluyla bilgilendirme yapılacaktır.

“GENÇLIK PROGRAMI PROJE YAZARLIĞI VE PROJE DÖNGÜSÜ EĞITIMI” için Son başvuru tarihi: 20 Mayıs 2013 Saat 18.00

Sorularınız ve detaylı bilgi için info@ipecturkey.com adresine e posta gönderebilir, 0212 236 66 79 numaradan da bize ulaşabilirsiniz.